سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه برای رفع نگرانی از توافق هسته ای

سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه برای رفع نگرانی از توافق هسته ایاوباما وزیردفاع آمریکا را به خاورمیانه می فرستد تا به هم پیمانان آمریکا درباره توافق هسته ای با ایران اطمینان دهد.

 

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا قصد دارد وزیر دفاع خود را در هفته آینده به خاورمیانه اعزام کند. او ماموریت سختی را برای اطمینان بخشی به هم پیمانان واشنگتن در منطقه مانند اسرائیل دارد. وزیر دفاع آمریکا اطمینان به آنها خواهد داد که توافق هسته ای ایران خللی در پایبندی آمریکا دربرابر امنیت این کشورها ایجاد نخواهد کرد.

کاخ سفید تاکنون تنها یک مقصد سفر وزیر دفاع آمریکا به خاورمیانه را اعلام کرده و آن اسرائیل است. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل توافق هسته ای با ایران را خطای تاریخی توصیف کرده بود.

پیش بینی می شود وزیر دفاع آمریکا در سفر به خاورمیانه علاوه بر اسرائیل از عربستان سعودی و امارات نیز دیدار کند. این سه مهمترین مخالفان توافق هسته ای ایران هستند.

مقامات مسؤول در وزارت دفاع آمریکا به رویترز گفته اند که اشتون کارتر وزیر دفاع به کشورهای دیگری در منطقه خاورمیانه خواهد رفت با این حال جزئیات این سفر دوره ای مشخص نشده است.

رویترز نوشت: توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 چهره خاورمیانه را تغییر خواهد داد. ایران این قدرت شیعی دارای دست برتر، اسرائیل و کشورهای عربی دوست آمریکا به ویژه عربستان سعودی را به چالش می کشد. هم پیمانان ریاض و تهران در یک دهه گذشته جنگ های وکالتی را در سوریه، لبنان، عراق و یمن در مقابل هم داشته اند.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا هم در بیانیه ای اعلام کرد واشنگتن آماده بررسی نفوذ آسیب زای ایران در منطقه است. ما آمادگی داریم امنیت دوستان و هم پیمانان خود را در منطقه از جمله اسرائیل تقویت کنیم.

ایران و گروه 1+5 روز سه شنبه به توافق جامع هسته ای دست یافتند. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بعد از این توافق تلفنی با ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی، شیخ محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفتگو کرد و به آنان درباره توافق هسته ای اطمینان داد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۴-١٣٩۴, ٠٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها