سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حاجی‌بابایی: هیچ گروهی در جلسات همگرایی اصولگرایان محوریت ندارد

وی در خصوص جلسات احمدی‌نژاد در ولنجک و اینکه آیا در‌ای جلسات شرکت می‌کند، گفت: بالاخره بنده روزی وزیر احمدی‌نژاد بوده‌ام اعتقادم بر این است که باید احترام همه روسای خود را سر جای خود داشته باشم اما با این حال حاجی‌بابایی همیشه راه خود را می‌رود من در جلسات احمدی‌نژاد حضور نداشته‌ام که بخواهم در مورد جزئیات آن صحبت کنم.

وزیر پیشین آموزش و پرورش تاکید کرد: هیچ گروهی در جلسات هم‌گرایی اصولگرایان محوریت ندارد. در این جلسات همه اصولگرایان حضور پیدا می‌کنند. ما تشکیل چنین جلساتی را نه تنها برای اصولگرایان بلکه برای اصلاح‌طلبان نیز تجربه موفقی می‌دانیم.

 

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به همایش همگرایی اصولگرایان عنوان کرد: این جلسات حدود یکسال است که برگزار می‌شود و‌‌ همان ابتدا با جمعی از دوستان و حجت‌الاسلام تقوی نشستیم و برخی جمع‌بندی‌ها را انجام دادیم و الان هم اصولگرایان در این جلسات حضور خوبی دارند.

وی افزود: نام این جلسات «همگرایی اصولگرایان» است یعنی منظور این است که گروه‌های مختلف اصولگرا برنامه‌ریزی‌های خود را دارند اما این جلسات به دنبال این است که این برنامه‌ها را به یکدیگر نزدیک کند برای نزدیک شدن آن‌ها هم نیاز نیست که آن‌ها یک گروه شوند این جلسات تنها می‌تواند هم‌گرایی ایجاد کند.

وزیر پیشین آموزش و پرورش تاکید کرد: در این جلسات اصولگرایان تنها برای انتخابات دور یکدیگر جمع نمی‌شوند بلکه این مجموعه برای همگرایی اصولگرایان تشکیل می‌شود و جلسات آن هم رضایت‌بخش پیش می‌رود.

حاجی بابایی جلسه پیشین وحدت اصولگرایان که با سخنرانی مصباح یزدی همراه بود را خوب ارزیابی کرد و گفت: ما علاقه‌مندیم که اصولگرایان در گستره وسیعی که دارند با یکدیگر هم‌گرایی بیشتری از گذشته داشته باشند و یک حرکت مسالمت‌آمیز در دو جریان کشور٬ برای رشد و نبوغ جامعه شکل بگیرد تا روز به روز بتوانیم گفتمان‌های خود را عقلانی‌تر کنیم.

 

وی در مورد بحث محوریت مصباح یزدی و اعضای پایداری در موضوع همگرایی اصولگرایان٬ گفت: در جلساتی که برگزار می‌شود هر فردی متکفل دعوت عده‌ای می‌شود. در این جلسات بحث ما این است که همه اصولگرایان اعم از جبهه پایداری، موتلفه، رهپویان، ایثارگران و دیگر گروه‌ها با هر تفکر و سلیقه‌ای حضور داشته باشند.

حاجی بابایی در مورد عدم شرکت برخی از چهره‌ها شاخص جریان اصولگرا در جلسات هم‌گرایی٬ گفت: وقتی ما جلسه‌ای را تشکیل می‌دهیم٬ ممکن است برخی به دلایل مختلف از جمله بیماری یا مسافرت نتوانند در آن شرکت کنند البته ممکن است که برخی هم در این میان بنا بر ملاحظاتی در این جلسات حاضر نشده باشند. ما ادعا نکرده‌ایم حرکتی که آغاز کرده‌ایم به انتها رسیده است.

وی گفت: این حرکت تازه شروع شده است، بنای ما بر این است که در هر جلسه تعداد شرکت‌کنندگان بیشتر شود اگر قرار بود که همه از روز اول در این جلسات شرکت کنند باید به طور کلی جلسات همگرایی اصولگرایان را تعطیل می‌کردیم٬ چراکه دیگر کاری باقی نمی‌ماند.

وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی‌نژاد افزود: هیچ گروهی در این جلسات محوریت ندارد. در این جلسات همه اصولگرایان حضور پیدا می‌کنند. ما تشکیل چنین جلساتی را نه تنها برای اصولگرایان بلکه برای اصلاح‌طلبان نیز تجربه موفقی می‌دانیم وقتی در کشور مرزبندی میان رفتارهای حساب‌شده و قواعد بازی شکل بگیرد برای همه گروه‌ها می‌تواند مثبت باشد.

 

وی در خصوص جلسات احمدی‌نژاد در ولنجک و اینکه آیا در‌ای جلسات شرکت می‌کند، گفت: بالاخره بنده روزی وزیر احمدی‌نژاد بوده‌ام اعتقادم بر این است که باید احترام همه روسای خود را سر جای خود داشته باشم اما با این حال حاجی‌بابایی همیشه راه خود را می‌رود من در جلسات احمدی‌نژاد حضور نداشته‌ام که بخواهم در مورد جزئیات آن صحبت کنم.

حاجی بابایی گفت: بنده هم تحرکات طیف احمدی‌نژاد را بیشتر از طریق رسانه‌ها متوجه می‌شوم و اطلاع خاصی هم ندارم که چه فعالیت‌هایی برای انتخابات مجلس آینده در پیش دارند. ارتباطم با احمدی‌نژاد در حد خوش و بش‌هایی است که در برخی مراسم‌ با یکدیگر روبرو می‌شویم. از ارتباطات احمدی‌نژاد با اعضای جبهه پایداری هم بی‌اطلاعم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٠-١٣٩٣, ٢٢:٣۵

   

پر مبحث ترین ها