سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم‌الهدی: تمایلی به عضویت در هیات رئیسه مجلس خبرگان ندارم

طبیعی است که من در خودم این احساس را نمی‌بینم و وضعیت ما در مشهد نیز به گونه‌ای است که اقتضاء نمی‌کند به ریاست مجلس خبرگان رهبری بیندیشیم.
یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بنده هیچ تمایلی برای اینکه عضو هیات رئیسه در مجلس خبرگان شوم ندارم.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی اظهار کرد: قبلا هم نامزد نشدم و نمی‌شوم، ما در مشهدیم و در مرکزیت هم نیستیم. در تهران شخصیت‌های بالاتر و بزرگ‌تر از ما هستند که این مسئولیت را بپذیرند.

وی افزود: مجلس خبرگان با بقیه دستگاه‌های کشور متفاوت است در این مجلس اعضا بر مبنای ثقل فقاهت و عدالت است که بر رأس امور قرار می‌گیرند و رئیس این مجلس باید از این ثقل عظیم برخوردار باشد، افرادی همچون مرحوم آیت الله مهدوی کنی و آیت‌الله مشکینی از این ویژگی‌ها برخوردار بودند.

امام جمعه مشهد افزود: طبیعی است که من در خودم این احساس را نمی‌بینم و وضعیت ما در مشهد نیز به گونه‌ای است که اقتضاء نمی‌کند به ریاست مجلس خبرگان رهبری بیندیشیم.

وی با بیان اینکه اجلاس مجلس خبرگان در اسفندماه است، اضافه کرد: با توجه به اینکه سالی دو بار این اجلاس در شهریور ماه و اسفند ماه برگزار می‌شود، امسال به دلیل اینکه انتخابات خبرگان با مجلس یکی شده است یک سال به دوره خبرگان اضافه می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه در اجلاس خبرگان رهبری انتخاب رئیس قطعی است اما هیئت رئیسه ممکن است به همان شکل قبلی ادامه یابد، افزود: این اجلاس در اسفند ماه به ریاست آیت الله شاهرودی برگزار خواهد شد. طرحی دو فوریتی در اجلاس قبلی مطرح شد که در این طرح آمده بود که هیات رئیسه خبرگان را به همین شکل ادامه دهند و دیگر انتخاباتی در این یک سال صورت نگیرد چون این یک سال اضافه بر این دوره است.

وی افزود: در آئین‌نامه خبرگان مشخص شده است که هر یک از اعضا در صورت استعفا و فوت باید بلافاصله جانشین‌شان معین شود، اما اگر این طرح دو فوریتی که قبلا تصویب نشد رای بیاورد به همین شکل ادامه می‌دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٣, ٠٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها