سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف به مجلس نمی رود

وزارت خارجه این آمادگی را دارد که پاسخگوی سؤالات نمایندگان مجلس باشد، معمولاً‌ سابقه دارد که وزیر خارجه از آنجایی که ماهیت کارش بیشتر خارج از کشور است، به خاطر مأموریت‌های ضروری و رسمی،‌ نتواند در برخی جلسات داخلی حضور یابد و اینگونه شرایط مسبوق به سابقه است.
معاون کنسولی و مجلس وزارت خارجه اعلام کرد: وزیر امور خارجه هفته آینده به دلیل پیش رو بودن مذاکرات هسته‌ای با 1+5، امکان حضور در صحن علنی مجلس برای پاسخگویی به سؤال نماینده مشهد را ندارد.

حسن قشقاوی معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به دستور کار 20 آبان‌ماه صحن علنی خانه ملت مبنی بر بررسی سؤال جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، اظهار داشت: حدود یک ماه و نیم قبل ما با هیأت رئیسه و آقای کریمی قدوسی به عنوان نماینده سؤال کننده توافق کردیم که 20 آبان سؤال نماینده مشهد از آقای ظریف در صحن علنی مطرح و بررسی شود.

وی افزود: آن زمان هنوز تاریخ دقیق مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 مشخص نشده بود اما بعداً‌ بنا شد روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آتی یعنی 18 و 19 آبان مذاکرات سه‌جانبه بین آقای ظریف وزیر خارجه، جان‌کری وزیر امور خارجه آمریکا و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شود و روز سه‌شنبه 20 آبان در مسقط پایتخت عمان مذاکرات هسته‌ای بین ایران و مجموعه 1+5 برگزار خواهد شد.

قشقاوی در ادامه تصریح کرد: یک ماه و نیم قبل که تاریخ 20 آبان برای رسیدگی به سؤال کریمی قدوسی از وزیر خارجه تعیین شد و در این زمینه توافق کردیم، آن زمان تاریخ دور بعدی مذاکرات قابل پیش‌بینی نبود، با توجه به این موضوع آقای ظریف وزیر امور خارجه سه‌شنبه هفته آینده در صحن علنی حضور نمی‌یابد و بنده به صورت مکتوب شنبه هفته بعد 17 آبان این موضوع را به صورت مکتوب به هیأت رئیسه مجلس اعلام می‌کنم تا تاریخ دیگری برای رسیدگی به سؤال وزیر خارجه در نظر گرفته شود.

معاون کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه در پائین تأکید کرد:‌ وزارت خارجه این آمادگی را دارد که پاسخگوی سؤالات نمایندگان مجلس باشد، معمولاً‌ سابقه دارد که وزیر خارجه از آنجایی که ماهیت کارش بیشتر خارج از کشور است، به خاطر مأموریت‌های ضروری و رسمی،‌ نتواند در برخی جلسات داخلی حضور یابد و اینگونه شرایط مسبوق به سابقه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٨-١٣٩٣, ٢٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها