سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نباید مانع کاندیداتوری آیت‌الله هاشمی برای ریاست مجلس خبرگان شد/هاشمی امتحان پس داده است

آیت الله هاشمی پیش از این در سمت ریاست مجلس خبرگان و نایب رئیسی فعالیت کرده اند و به نوعی می توان گفت امتحان خود را پس داده‌اند. با ریاست دوباره ایشان هیچ تغییر و تفاوتی نیز در مجلس‌خبرگان صورت نخواهد گرفت زیرا این همان مجلسی است که ایشان زمانی ریاست آن را برعهده داشتند.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری معتقد است آیت الله هاشمی رفسنجانی حق کاندیداتوری برای ریاست مجلس خبرگان را دارد و پیش از این هم امتحان خود در جایگاه ریاست این مجلس را پس داده است.

آیت‌الله هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با نامه نیوز،در خصوص مباحث طرح شده پیرامون ریاست مجلس خبرگان بعد از فوت آیت الله مهدوی کنی، گفت: این بحث، موضوع مهمی نیست که هر فردی در مورد آن اظهار نظر می‌کند و یک سخنی می‌گوید، پرداختن بیش از حد به این موضوعات در جامعه باعث تشویش اذهان عمومی و نگرانی در دل مردم می‌شود.

وی با اشاره به این موضوع که هرکدام از اعضای خبرگان حق دارند کاندید شوند، خاطرنشان کرد: همه اعضای مجلس افرادی با ایمان و صالح هستند که در تمامی مراحل صلاحیت خود را ثابت کرده اند. از این رو همه اعضای خبرگان حق کاندیداتوری برای ریاست مجلس را دارند.

رییس کمیسیون حقوق بشر اسلامی مجلس خبرگان ادامه داد: هیچ تفاوتی میان اعضای مجلس برای کاندیداتوری وجود ندارد و هر کدام از افراد که رای بیاورند و ریاست را عهده دار شوند مورد حمایت و کمک دیگر اعضا قرار خواهند گرفت.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که رای گیری برای ریاست خبرگان در اجلاس اسفند ماه برگزار خواهد شد، گفت: باید منتظر ماند و دید که اعضا خبرگان چه تصمیمی در مورد کاندیداتوری و ریاست مجلس خواهند گرفت، به هر صورت با برگزاری انتخابات در اسفند ماه همه شبهات پیرامون جایگزینی آیت‌الله مهدوی کنی رفع خواهد شد.

هاشم زاده هریسی کاندید شدن آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را یک حق برای ایشان دانست و افزود: بحثی که اخیرا پیرامون ریاست آقای هاشمی‌رفسنجانی مطرح شده است را به عنوان ی حق طبیعی برای وی می‌دانم وهیچ فردی نمی‌تواند مانع این حق شود.

وی تاکید کرد: آیت الله هاشمی پیش از این در سمت ریاست مجلس خبرگان و نایب رئیسی فعالیت کرده اند و به نوعی می توان گفت امتحان خود را پس داده‌اند. با ریاست دوباره ایشان هیچ تغییر و تفاوتی نیز در مجلس‌خبرگان صورت نخواهد گرفت زیرا این همان مجلسی است که ایشان زمانی ریاست آن را برعهده داشتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩٣, ١٢:٣۶

   

پر مبحث ترین ها