سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لاریجانی: دولت در مسیر درستی حرکت می کند

لاریجانی با مقایسه شرایط اقتصادی کشور در حال حاضر با سالهای قبل گفت: به یاد داشته باشیم شرایطی را گذرانده ایم که تورم به صورت روزانه تغییر می کرد و رشد اقتصادی منفی 5 خسارت بسیاری را برای کشور به بار آورد.
رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: علامت مثبت در اقتصاد کشور در جهات مختلف دیده می شود و این نشان می دهد که دولت و مجلس مسیر درستی را برای بهبود شرایط اقتصادی دنبال می کنند.

به گزارش خانه ملت، دکتر علی لاریجانی سه شنبه در نشست مشترک مجلس و دولت که با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، هیات وزیران و نمایندگان مردم در مجلس برگزار شد، افزود: با روند کنونی، امیدواری در مردم به وجود آمده است و ما نباید بگذاریم این امیدواری مخدوش شود.

وی با اشاره به سفر رییس جمهوری به نیویورک گفت: سخنرانی و مصاحبه های دکتر روحانی سنجیده بود و نشان می داد که مشی عقلانی و درستی را در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دنبال می کند.

رییس مجلس به همین دلیل از رییس جمهوری و وزیر امور خارجه 'که تلاش وافری را انجام داده اند'، قدردانی کرد.

لاریجانی با مقایسه شرایط اقتصادی کشور در حال حاضر با سالهای قبل گفت: به یاد داشته باشیم شرایطی را گذرانده ایم که تورم به صورت روزانه تغییر می کرد و رشد اقتصادی منفی 5 خسارت بسیاری را برای کشور به بار آورد.

وی افزود: اکنون مشاهده می شود مسیر در سمت درست هدایت می شود که این نتیجه تلاش خیلی خوب دولت در این زمینه بوده است.

رییس مجلس تصریح کرد: بسیاری از مسائلی که باعث شد شرایط کشور به سمت درست هدایت شود، ناشی از امیدواری مردم است و این موضوع باعث شد که مردم بیایند، سرمایه گذاری کنند، از بخش های مختلف اقتصادی پشتیبانی به عمل آورند و به تولید توجه نشان دهند.

* مردم رفتار دولت را معقول می دانند

لاریجانی گفت: این امیدواری دلایل مختلفی دارد و یکی از دلایلش، این است که مردم احساس می کنند رفتار معقولی در دولت وجود دارد و اشکالات دیده و حل می شود.

وی افزود: مردم همچنین به حل مسائل هسته ای امیدوار هستند و باور دارند که دیپلماسی درستی در مسائل منطقه ای و بین الملل دنبال می شود.

رییس مجلس یادآور شد: همه اینها کمک می کند که امیدواری در دل مردم به وجود بیاید و ما نباید بگذاریم این امیدواری مخدوش شود.

رییس قوه مقننه خاطرنشان کرد: امیدواری مردم، عامل مهمی در ثبات و انگیزه برای سرمایه گذاری است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٧-١٣٩٣, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها