سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاکید لاریجانی بر نهایت همکاری مجلس با دولت در اجرای قانون یارانه‌ها

دولت در سال گذشته در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها مطابق قانون عمل نکرد و سهم تولید را نداد بنابراین کمیسیون تلفیق مصوبه خود در خصوص یارانه‌ها را اصلاح کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در قانون هدفمندی یارانه‌ها نهایت همکاری را با دولت داشته است، گفت: دولت در سال گذشته در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها مطابق قانون عمل نکرد و سهم تولید را نداد بنابراین کمیسیون تلفیق مصوبه خود در خصوص یارانه‌ها را اصلاح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز پنجشنبه پس از تصویب بند الحاقی به ماده واحده بودجه 90 درباره قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: ما بررسی موضوع مربوط به هدفمندی یارانه‌ها را در مجلس تمام شده نمی دانیم زیرا ردیف‌های هزینه‌ای 20 درصد بخش تولید از سوی کمیسیون تلفیق باید دقیقاً مشخص شود.

به گزارش خبرنگار مهر براساس مصوبه امروز مجلس به دولت اجازه داده شد تا سهم خود (اعتبارات هزینه‌های و دارایی‌های سرمایه ‌ای) را به سهم 50 درصد خانوار برای بازتوزیع‌ آن به صورت یارانه نقدی اضافه کند و سهم تولید را از 30 درصد به 20 درصد کاهش دهد.

پیش از این براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها سهم خانوار از یارانه نقدی 50 درصد،‌ سهم تولید 30 درصد و سهم دولت 20 درصد مشخص شده بود.

لاریجانی در این خصوص گفت: براساس مصوبه مجلس مبنی بر ممنوعیت افزایش بیش از 20 درصدی قیمت کالا و حامل های انرژی، 62 هزار میلیارد تومان درآمد قانون هدفمند کردن‌ یارانه‌ها تغییر می‌کند.

وی گفت: سقف درآمدها و ردیف‌های هزینه‌های موضع هدفمند کردن یارانه‌ها در قانون بودجه 90 باید مشخص شود. مجلس در این خصوص نهایت همکاری را با دولت داشته است.

وی تاکید کرد:‌ دولت سال گذشته در هدفمند کردن یارانه‌ها مطابق عمل نکرد و سهم تولید را نداد. بنابراین کمیسیون تلفیق مصوبه خود در خصوص یارانه‌ها را اصلاح کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:٠۶

   

پر مبحث ترین ها