سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علاءالدین بروجردی:

خبر کشته شدن بن لادن قطعی نیست

بن‌لادن و ملاعمر از همان ابتدای اشغال خاک افغانستان از سوی ناتو می‌بایست دستگیر می‌شدند اما این کار 10 سال به تعویق افتاد و حالا خبر کشته‌شدن بن‌لادن رسانه‌ای شده که این خبر نیز هنوز به تایید منابع رسمی نرسیده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس صحت خبر کشته شدن بن‌لادن را تایید نکرد.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت علاءالدین بروجردی در حاشیه جلسه علنی امروز ـ12 اردیبهشت ماه ـ مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: آمریکایی‌ها به بهانه برخورد با طالبان 10 سال است که کشور افغانستان را اشغال کرده‌اند و حال که خبر کشته شدن بن‌لادن منتشر شده کار مهمی صورت نگرفته است.

نماینده بروجرد تصریح کرد: بن‌لادن و ملاعمر از همان ابتدای اشغال خاک افغانستان از سوی ناتو می‌بایست دستگیر می‌شدند اما این کار 10 سال به تعویق افتاد و حالا خبر کشته‌شدن بن‌لادن رسانه‌ای شده که این خبر نیز هنوز به تایید منابع رسمی نرسیده است.

وی افزود: آمریکا و کشورهای غربی به دنبال گرفتن پایگاه نظامی در افغانستان هستند و می‌خواهند دولت این کشور را مجبور به انعقاد قرارداد امنیتی کنند اما شناختی که جمهوری اسلامی از افغان‌ها دارد، این است که آنها اجازه نخواهند داد تا اشغالگران به حضور خود در این کشور ادامه دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اخذ غرامت از عراق اظهار کرد: غرامت از عراق مسئله‌ای نیست که کسی آن را رد کرده باشد. درباره میزان غرامت گفت‌وگوهایی صورت گرفته و می‌تواند در این رابطه مذاکراتی انجام شود.

براساس منابع خبری رسانه‌های غربی "اسامه بن‌لادن" سرکرده گروه تروریستی القاعده و پسر وی به همراه چند تن از همراهانش صبح امروز طی عملیات زمینی نظامیان آمریکایی در کشور پاکستان محاصره و بعد از چند دقیقه مقاومت کشته شد. به گفته این منابع همچنین "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا این خبر را تایید کرده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٠, ٠٢:۵۶

   

پر مبحث ترین ها