سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سئوال خارج از مسئولیت وزرا در صحن مجلس ممنوع شد

بروز شده : ٢-٠۴-١٣٩٣, ١٩:١١    نسخه چاپی    
با تصمیم هیات رئیسه مقرر شد در راستای اجرای قانون اساسی که با شفافیت اعلام می کند باید سئوال و استیضاح در حوزه وظایف وزیر باشد، از این به بعد سئوالات که در حیطه وظایف وزیران تشخیص داده شود در صحن علنی مجلس مطرح نخواهد شد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه هیات رئیسه تصمیم گرفته شد در اجرای قانون اساسی سئوال خارج از حیطه مسئولیت وزیران در جلسات علنی مجلس شورای اسلامی مطرح نشود.

بهروزنعمتی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: با تصمیم هیات رئیسه مقرر شد در راستای اجرای قانون اساسی که با شفافیت اعلام می کند باید سئوال و استیضاح در حوزه وظایف وزیر باشد، از این به بعد سئوالات که در حیطه وظایف وزیران تشخیص داده شود در صحن علنی مجلس مطرح نخواهد شد.

نماینده مردم اسد آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره بررسی ساز و کار ساماندهی سئوالات، استیضاح ها و تحقیق و تفحص ها در جلسه هیات رئیسه ادامه داد: مقررشد نوبت دهی طرح سئوالات، استیضاح ها و تحقیق و تفحص ها به گونه ای باشد که حق نمایندگان ضایع نشود برای نمونه شاید یک نماینده 10 سئوال از 10 نماینده مطرح کرده باشد و یک نماینده تنها یک سئوال از یک وزیر داشته باید نوبت دهی به نمایندگان به گونه ای باشد که حق نمایندگانی یک سئوال دارند نیز ضایع نشود.

وی ادامه داد: علاوه بر این مهندس سیاهکلی معاون مجازی صدا و سیما نیز در خصوص شبکه IP media تحت پروتکل اینترنت گزارشی را به هیات رئیسه ارائه داد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهار داشت:در این سیستم جدید با استفاده از ارتباط تلفنی می توان بیش از 1000 شبکه تلویزیونی را پشتیبانی کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠۴-١٣٩٣, ١٩:١١

   

پر مبحث ترین ها