سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ظریف به مجلس می‌آید

وزیر امور خارجه بر اساس قانون باید برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان به صحن علنی مجلس بیاید، اما زمان بررسی این سؤالات از سوی هیأت رئیسه مجلس تعیین می شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: به‌علت پایان مهلت قانونی بررسی سؤالات نمایندگان از وزیر امور خارجه در این کمیسیون و با درخواست سؤال‌کنندگان، سؤالات مذکور برای بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع داده شد.

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خانه ملت، از ارجاع سؤالات نمایندگان مجلس از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت:‌ بر اساس آیین‌نامه مجلس در صورتی که وزرا برای دو بار جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان در کمیسیون‌ها حاضر نشوند، سؤال‌کنندگان می‌توانند سؤال مذکور را برای بررسی به صحن علنی مجلس ارجاع دهند، این قانون در مواردی که حتی غیبت وزیر موجه هم باشد، اجرایی می شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس، ادامه داد: وزیر امور خارجه بر اساس قانون باید برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان به صحن علنی مجلس بیاید، اما زمان بررسی این سؤالات از سوی هیأت رئیسه مجلس تعیین می شود.

پیش از این در دستور کار این هفته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از وزیر خارجه دعوت شده بود تا برای پاسخگویی به سؤال مشترک 12 نفر از نمایندگان، سؤال مشترک 40 نفر از نمایندگان، سؤال مشترک 11 نفر از نمایندگان، سؤال ابراهیم آقامحمدی و حسینعلی شهریاری و موسی‌الرضا ثروتی در جلسه کمیسیون حضور یابد که به علت شرکت در مذاکرات هسته ای موفق به حضور در جلسه کمیسیون نشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩٣, ١٧:٣٨

   

پر مبحث ترین ها