سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ارائه گزارش پرونده فساد فوتبال پس از جام جهانی

با اعلام انصراف رسایی از سفر به برزیل محمد حسین آذین رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل نود معرفی شد تا این ماموریت را انجام دهد.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت:گزارش پرونده فساد در فوتبال آماده شده و پس از جام جهانی فوتبال برزیل در صحن علنی مجلس ارائه می شود.

محمد علی پور مختار در گفت و گو با خانه ملت،در خصوص انصراف رسایی از سفر به جام جهانی برزیل گفت: وی به علت مشکلات شخصی از این سفر انصراف داد بنابراین نمی توان کسی را به اجبار فرستاد.

نماینده مردم بهار و کبو‌در آهنگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به منظور جلوگیری از فساد تیم مورد نظر کمیسیون اصل نود باید به جام جهانی برزیل اعزام شود تا از نزدیک اقدام به نظارت و بررسی کند تا اتفاقات دوره های قبل تکرار نشود.
وی افزود: با اعلام انصراف رسایی از سفر به برزیل محمد حسین آذین رئیس کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل نود معرفی شد تا این ماموریت را انجام دهد.
پور مختار گفت :انجام اقدامات پیشگیرانه جزو وظایف ذاتی این کمیسیون است، نباید‌ منتظر آن باشیم تا فسا‌دی رخ دهد تا از آن جلوگیری کنیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم درمورد نقش نظارتی وزارتخانه ها نیز افزود: برخی اتفاقات در همین وزارت خانه ها رخ داده از جمله اشکالاتی در فدراسیون فوتبال وجود دارد که اگر می خواستند تاکنون اقدام می کردند بنابر این اشکالی بر وظیفه ذاتی کمیسیون اصل نود نیست.
نماینده مردم بهار و کبو‌در آهنگ در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تجربه اتفاقات جام جهانی قبل ما را به این نتیجه رساند اگر مسئولان پرونده فساد فوتبال به این رقابت ها اعزام شوند از بروز مفاسد در حوزه های اقتصادی و فرهنگی جلوگیری می کند.

وی ادامه داد: مسابقات جام جهانی ربطی به بحث پرونده فوتبال کشور ندارد و به حل کل فساد کشور کمک نخواهد کرد تا بتوانیم از گسترش آن جلوگیری کنیم.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:گزارش پرونده فساد در فوتبال آماده شده و پس از جام جهانی فوتبال برزیل در صحن علنی مجلس ارائه می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٣-١٣٩٣, ١١:۵٩

   

پر مبحث ترین ها