سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برخی نمایندگان به شخص رسایی اعتراض دارند و نه سفرش

کمیسیون به شدت مخالف انتخاب فردی از طیف سیاسی خاصی است که بخواهد دیدگاه سیاسی را در این رابطه دخالت دهد.
حجت الاسلام حمید رسایی که علیرغم میل باطنی اش برای سفر به برزیل از سوی کمیسیون اصل نود برای حضور در این رقابت ها انتخاب شده است، اعلام کرده است که نمی تواند به دلیل مسائل شخصی به این سفر برود، اما کمیسیون اصل نود تمایل دارد ، وی را به هر صورتی راهی برزیل کند .

به گزارش «تابناک»، سخنگوی این کمیسیون اصرار دارد که این موضوع را شخصی جلوه دهد و از مشکلات دیگران با شخص حجت الاسلام رسایی سخن می گوید، در حالی که پرسش افکار عمومی این است که دلیلی که کمیسیون برای سفر آقای رسایی دارد،چه دلیلی است. در این میان فرقی هم نمی کند چه شخصی قرار بوده این ماموریت را تقبل کند. دلیلی که کمیسیون را متقاعد کرده است که چنین هزینه ای را بر بیت المال تحمیل کند چه بوده است و ثانیا قرار است در ایام جام جهانی چه مفسده ای توسط بازیکنان و مسئولان رخ دهد که کمیسیون اصل نود می خواهد بر ان نظارت کند؟ این دو سئوال،سئوالات افکار عمومی است که انتظار پاسخگویی از آن از سوی کمیسیون اصل نود است.

اما سخنگوی این کمیسیون به جای پاسخ به این دو پرسش اساسی با حاشیه رفتن، اینگونه در این باره پاسخ می دهد که :

بحث سفر وی را بعضی ها سیاسی کردند، صرف نظر از دیدگاهها و مواضع سیاسی به خاطراینکه رسایی مسئول پرونده رسیدگی به فساد در فوتبال است از طرف هیات رئیسه کمیسیون به عنوان ماموریت برای انجام یک نظارت قصد سفر به برزیل را داشت.

نماینده اردبیل، نمین ، و نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این اعزام جهت انجام دادن ماموریت نظارتی است و به این شکل نیست که قرار است حادثه‌ای در آنجا رخ بدهد.

افضلی فرد در خصوص موضع گیری برخی از نمایندگان نسبت به سفر رسایی به جام جهانی برزیل گفت: کمیسیون اصل نود است که تصمیم می‌گیرد چه کسی را به ماموریت اعزام کند و در این رابطه دیدگاههای سیاسی دخیل نیست .

وی ادامه داد: کمیسیون به شدت مخالف انتخاب فردی از طیف سیاسی خاصی است که بخواهد دیدگاه سیاسی را در این رابطه دخالت دهد.
نماینده مردم اردبیل، نیر ، نمین و سرعین گفت: قاضی پور که در نشست صحن علنی به این سفر معترض بود در گفتگویی که با وی داشتم بیشتر به دیدگاه سیاسی فرد اعزامی معترض بود نه به نفس این قضیه که جزو وظایف اصلی کمیسیون اصل نود است.

افضلی فرد گفت: بیشتر نمایندگان معترض به شخصی هستند که برای این ماموریت انتخاب شده است یعنی احساس می‌کنند که این شخص دارای نقطه نظرات خاص سیاسی است ولی رسایی به هر شکل عضو کمیسیون اصل نود است و اعضای هیات رئیسه در این رابطه تصمیم می‌گیرند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در خصوص لغو سفر رسایی به برزیل گفت: ما لغو این سفر را برای مجلس وهن می‌دانیم و باعث محروم شدن مجلس از حق نظارتی خود می دانیم.

وی در خصوص مخالفت فراکسیون ورزش با اعزام رسایی به برزیل گفت: این فراکسیون از باب اینکه نمایندگان عضوش هستند حق مسلم دارند تا در این رابطه و درباره سایر موضوعات اظهار نظر کنند.

وی ادامه داد: اگر سازوکار فراکسیون بر اساس رای گیری است که باید تابع رای باشند اما اگر غیر از این است باید از خودشان پرسید که فراکسیون ورزش براساس کدام ضوابط می‌خواهند افراد را اعزام کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وظیفه ذاتی کمیسیون ایجاب می‌کند که هر کسی را که لازم است به ماموریت اعزام کند و گزارشی از آنها بگیرد و ممکن است نظر فراکسیون ها در این رابطه مشورتی باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٣٢

   

پر مبحث ترین ها