سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عراقچی: مذاکرات هسته‌ای شکست نخورده

طبق گفته عراقچی تفاهم در هر موضوعی فعلا مقدور نیست و دور بعدی مذاکرات ۲۶ تا ۳۰ خردادماه برگزار می‌شود ولی در این فاصله امکان مذاکرات غیر رسمی نیز وجود دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران در کمیته روابط خارجی این کمیسیون خبرداد و گفت: عراقچی در این جلسه تاکید کرد که مذاکرات ایران با ۱+۵ شکست نخورده است و این گفت‌وگوها همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، حجت‌الله خدایی سوری افزود: یکی از موضوعات امروز کمیته روابط خارجی این کمیسیون بررسی مذاکرات وین بود که عراقچی به همین منظور در جلسه این کمیته تخصصی حضور یافت.

وی با بیان این که عراقچی در این نشست جزییات مذاکرات وین را تشریح کرد، اظهارداشت: عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با ۱+۵ در این جلسه اعلام کرد که در برخی از مسایل با ۱+۵ به نتیجه نرسیدیم ولی پیگیر هستیم که در فازهای بعدی گام‌های خوبی در توافق هسته‌ای داشته باشیم.

عضو کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که این عضو تیم مذاکرات هسته‌ای ایران همچنین اظهارداشت که اختلافات ما با ۱+۵ در برخی موارد زیاد است، تصریح کرد: طبق گفته عراقچی تفاهم در هر موضوعی فعلا مقدور نیست و دور بعدی مذاکرات ۲۶ تا ۳۰ خردادماه برگزار می‌شود ولی در این فاصله امکان مذاکرات غیر رسمی نیز وجود دارد.

خدایی سوری افزود: عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران همچنین اعلام کرد که مذاکرات مراحل خود را ادامه می‌دهد ولی هرچه جلوتر می‌رویم مذاکرات سخت‌تر خواهد شد و ما امیدواریم که تا ۳۰ تیرماه به توافق برسیم ولی اگر این توافق حاصل نشود کار سخت‌تر خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: اعضا این کمیته نیز در این جلسه نظرات خود را درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و الزاماتی که تیم مذاکره‌کننده باید رعایت کنند، ارایه کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٢-١٣٩٣, ٠٠:۵٣

   

پر مبحث ترین ها