سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روحانی: تصمیم دولت گسترش روابط صمیمی با تمامی کشورهای اسلامی است

در حال حاضر در منطقه و در برخی کشورهای اسلامی شاهد جنگ و درگیری هستیم، افراطی گری و تروریسم ثبات کل منطقه را تحت تاثیر قرارداده و اختلافات نابجا و ناصحیح بین مذاهب اسلامی فضای نامطلوبی را برای همه در منطقه ایجاد کرده است.
رییس جمهو گفت: تصمیم دولت ایران حفظ و گسترش روابط صمیمی و برادرانه با کشورهای اسلامی و بویژه همسایگان است و در این میان، عربستان سعودی جایگاه خاص و ویژه ای دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، عبدالرحمن بن غرمان الشهری سفیر جدید عربستان سعودی در ایران امروز استوار نامه خود را تقدیم حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری کرد.

رییس جمهوری در این دیدار به جایگاه ایران و عربستان در منطقه و جهان اسلام اشاره کرد و اظهارداشت: تهران و ریاض ظرفیت های قابل توجهی برای گسترش و تعمیق روابط با یکدیگر دارند.

وی افزود: تعامل و همکاری ایران و عربستان بی تردید می تواند برای ثبات و امنیت کل منطقه مفید باشد.

رییس جمهوری با بیان این که اراده جمهوری اسلامی ایران، ارتقای روابط و تعمیق تعاملات است، ادامه داد: دولت یازدهم در دوره پیش رو خواهان گسترش روابط با کشور برادر و دوست خود عربستان سعودی در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و همکاری و تبادل نظر در تمام مسایل منطقه ای و بین المللی است.

روحانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در منطقه و در برخی کشورهای اسلامی شاهد جنگ و درگیری هستیم، افراطی گری و تروریسم ثبات کل منطقه را تحت تاثیر قرارداده و اختلافات نابجا و ناصحیح بین مذاهب اسلامی فضای نامطلوبی را برای همه در منطقه ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: مسلماً توسعه همکاری های دو کشور ایران و عربستان، شرایط مطلوب تری را برای منطقه رقم می زند.

عبدالرحمن بن غرمان الشهری سفیر جدید عربستان سعودی نیز در این دیدار روابط خوب دو ملت و رهبران ایران و عربستان را عنصری مهم و موثر برای گسترش روابط دو کشور توصیف کرد و اظهارداشت: رویکردهای دولت جدید ایران چشم انداز و افق جدیدی را در روابط دو کشور گشوده و ملت و مقامات عربستان سعودی برداشت های مثبتی از این رویکرد جدید دارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٢, ١٧:٢۴

   

پر مبحث ترین ها