سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توصيه مهمان‌پرست به سعد حريري؛

از قيام توده‌هاي مردمي در خاورميانه عربي درس بگير

جمهوري اسلامي ايران ضمن تأكيد بر سياست ثابت خود در تعامل همه جانبه با كليه طوائف لبناني و لبنان واحد كه به تجربه در ادوار گذشته و حال بر همگان اثبات شد، بر احترام به حقوق مسلم مردم نيز تأكيد مي‌ورزد، لذا آنچه كه در بقاي حاكميت‌ها شرط است توجه به خواست ملت‌ها و نه تبعيت از نظام سلطه است.
سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان با تقبيح اظهارات بي اساس و تفرقه افكنانه سعد حريري، اينگونه اظهارات را در جهت مصالح لبنان ندانست و به وي توصيه كرد كه از قيام‌ توده‌هاي مردمي در خاورميانه عربي درس بگيرد.

به گزارش  از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان امروز (جمعه) در پاسخ به سؤال خبرنگاري در خصوص اظهارات اخير سعد حريري عليه جمهوري اسلامي ايران با تقبيح اظهارات بي اساس و تفرقه افكنانه حريري، اظهار داشت: اتخاذ موضع فريبكارانه و در چارچوب منافع محور آمريكايي - صهيونيستي نه تنها به مصلحت لبنان نيست، بلكه ثبات و استقلال منطقه را به چالش مي‌كشد.

وي به حريري توصيه كرد: با درك صحيح آموزه‌هاي قيام توده‌هاي مردمي در خاورميانه عربي، معيار حاكميت بر مردم را احترام به عزت، سربلندي و استقلال آنان و اجتناب از وابستگي به غرب و به ويژه آمريكا و صهيونيسم بداند.

مهمان‌پرست افزود: جمهوري اسلامي ايران ضمن تأكيد بر سياست ثابت خود در تعامل همه جانبه با كليه طوائف لبناني و لبنان واحد كه به تجربه در ادوار گذشته و حال بر همگان اثبات شد، بر احترام به حقوق مسلم مردم نيز تأكيد مي‌ورزد، لذا آنچه كه در بقاي حاكميت‌ها شرط است توجه به خواست ملت‌ها و نه تبعيت از نظام سلطه است.

سخنگوي وزارت خارجه تصريح كرد: بي ترديد لبنان مقاوم نيز از اين قاعده مستثني نبوده و نيست.

سعد حريري رئيس جريان المستقبل لبنان، در اظهاراتي خصمانه ايران را متهم به دخالت در امور داخلي كشورهاي عربي كرد و مدعي شد كه لبنان و بحرين تحت الحمايه ايران نخواهند شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩٠, ٠۶:١٠

   

پر مبحث ترین ها