سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اتحادیه اروپا: به محض تأیید آژانس، تحریم‌ها را کاهش می‌دهیم

شورای اروپا نیز به نوبه خود متعهد می شود روند کاهش آن دسته از تحریم ها که در توافقنامه ژنو ذکر شده را بلافاصله پس از تأیید آژانس مبنی بر اعمال ساز و کارهای هسته ای مربوط به ایران، آغاز کند
پس از امضای توافق ژنو میان ایران و گروه 1+5، اینک موضوع نحوه و زمان آغاز انجام تعهدات هر یک از دو طرف در این توافقنامه، به یکی از مهمترین مباحث بین المللی تبدیل شده است. در جدیدترین تحول در این زمینه، اتحادیه اروپا شرط خود را برای کاهش هرچه سریعتر تحریم های وضع شده از سوی این اتحادیه علیه ایران اعلام کرده است.

به گزارش «تابناک»، کشورهای عضو اتحادیه اروپا امروز اعلام کردند به محض اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کند که ایران انجام تعهدات خود در زمینه فعالیت های هسته ای را – بر اساس آنچه در توافق ژنو ذکر شده – آغاز کرده، روند کاهش تحریم ها آغاز خواهد شد.

به نوشته «رویترز»، در بیانیه ای که پس از دیدار امروز وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر شده، از ایران خواسته شده که با حسن نیت، عمل به تعهدات مربوط به خود را آغاز نماید و در ادامه آمده: «شورای اروپا نیز به نوبه خود متعهد می شود روند کاهش آن دسته از تحریم ها که در توافقنامه ژنو ذکر شده را بلافاصله پس از تأیید آژانس مبنی بر اعمال ساز و کارهای هسته ای مربوط به ایران، آغاز کند».

گفتنی است پیش از انجام این دیدار، کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود انتظار دارد مذاکرات هیئت های کارشناسی ایران و گروه 1+5 به منظور آغاز روند اجرایی شدن توافقنامه ژنو، هرچه سریعتر از سر گرفته شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩٢, ٢٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها