سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صالحی: توافق آرمانی به هیچ وجه به دست نمی‌آید

صالحی تاکید داشت که غربی‌ها نباید زمان را از ما بگیرند؛ صالحی همچنین گفت نباید در مذاکرات فعلی ذوق‌زده شویم و نباید ناامید باشیم و باید مسیر آینده را با انسجام ملی طی کنیم.
عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: صالحی در جمع اعضای کمیسیون گفت، می‌توانستیم بهتر مذاکرات را مدیریت کنیم تا دست بالاتری داشته باشیم.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت با بیان اینکه علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع اعضای کمیسیون آموزش حضور یافت،‌ خاطرنشان کرد: آقای صالحی در جلسه روز يكشنبه کمیسیون اعلام کرد مقدمات مذاکرات هسته‌ای از قبل آماده شده بود.

سلیمی اضافه کرد: آقای صالحی گفت که در زمانی که وزیر امور خارجه بودم مذاکره موضوعی را مطرح کردم و در شرایط فعلی زمینه برای مذاکرات فراهم بود.

به گفته عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، صالحی معتقد است یک شبه، یک روزه و حتی در یک نشست نمی‌توان به نقطه فعلی رسید.

وی اضافه کرد: صالحی گفت می‌توانستیم بهتر مذاکرات را مدیریت کنیم تا دست بالاتری داشته باشیم؛ البته آقای صالحی تاکید کرد که توافق آرمانی به هیچ وجه به دست نمی‌آید.

سلیمی در بیان جزئیات دیگری از اظهارات صالحی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آقای صالحی تاکید کرد که نظام ما از نظر قدرت در اوج است. البته صالحی گفت که فشارهایی هم وجوددارد اما ما در برهه فعلی در اوج قدرت هستیم و به همین دلیل کلید طلایی منطقه در دست ماست.

وی افزود: نمایندگان در این جلسه سؤالاتی درباره تحقیقات و توسعه هسته‌ای مطرح کردند که آقای صالحی اعلام کرد هیچ تحقیقاتی متوقف نخواهد شد.

سلیمی با اشاره به اینکه نمایندگان درباره پروتکل الحاقی نیز سوالاتی مطرح کردند، اظهار داشت: آقای صالحی در پاسخ به سؤالات نمایندگان گفت پروتکل الحاقی در دست مجلس است و البته این موضوع گام نهایی و پایانی است که باید مدیریت شده باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین اظهار داشت: آقای صالحی تاکید داشت که غربی‌ها نباید زمان را از ما بگیرند؛ صالحی همچنین گفت نباید در مذاکرات فعلی ذوق‌زده شویم و نباید ناامید باشیم و باید مسیر آینده را با انسجام ملی طی کنیم.

وی اضافه کرد: صالحی به صراحت گفت باید انسجام داخلی را حفظ کنیم تا با اقتدار پیش برویم؛ رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که اگر امروز از نظر علمی در جایگاه فعلی نبودیم دشمن پشت میز مذاکره نمی‌نشست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٩-١٣٩٢, ١٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها