سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی اشتون :مذاکراتی پیچیده پیش رو خواهیم داشت

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه مذاکرات ایران و 1+5 در ژنو با بیان اینکه مذاکرات پیچیده و جدی در پیش است گفت: مذاکرات تنها در زمینه برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

مایکل مان -سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی- در گفتگو با خبرنگار مهر درباره دستورکار دور جدید ایران و گروه 5+1 در ژنو گفت: دستور کار همان بررسی برنامه هسته ای ایران و تلاش برای پیشرفت در مذاکرات خواهد بود.

وی درباره این که آیا 5+1 پیشنهاد جدیدی را ارائه خواهد کرد گفت: "من در جریان [چنین مساله ای] نیستم. مدتهاست که نظراتمان بر روی میز بوده است. پیشنهاداتمان بر روی میز بوده و خواهد ماند."

سخنگوی اشتون در پاسخ به سئوالی در زمینه پاسخ 1+5 به پیشنهادات ایران افزود: "ترجیح می دهم در این زمینه اظهار نظر نکنم. مذاکرات حتی هنوز آغاز نشده اند. من می توانم بگویم که گفتگوها پیچیده ای پیش رو خواهیم داشت زیرا وارد فاز جدی ای شده ایم و گروه E3+3 و ایران توافق کرده ایم که محرمانه باشد تا بتوانیم بر موارد آن تمرکز کنیم."

مان تاکید کرد که همان طور که از اول تعیین شده است، مذاکرات تنها در زمینه برنامه هسته ای ایران خواهد بود.

وی در پایان گفت که هنوز مشخص نیست آیا اشتون و ظریف در حاشیه مذاکرات، دیدار جداگانه ای خواهند داشت یا نه و آن را موکول به شرایط پس از آغاز گفتگو ها دانست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٨-١٣٩٢, ١٨:١٠

   

پر مبحث ترین ها