سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون رييس جمهور عراق با دکتر روحاني ديدار کرد

بروز شده : ٢-٠٧-١٣٩٢, ٢٣:٣۶    نسخه چاپی    
رييس جمهوري اسلامي ايران به مسئله حضور تروريسم در منطقه اشاره کردو گفت: امروز از افغانستان گرفته تا پاکستان و عراق شاهد اقدامات تروريستي هستيم و بحران سوريه به يک مصيبت بزرگتر تبديل شده است.
معاون رييس جمهور عراق در حاشيه شصت و هشتمين نشست ساليانه مجمع عمومي سازمان ملل با دکتر حسن روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران ديدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رئيس جمهوري، دکتر روحاني در اين ديدار با اشاره به روابط تاريخي، فرهنگي و اشتراکات مذهبي ميان ملت هاي ايران و عراق اظهار داشت: دوملت بزرگ و برادر همواره منافع خود را درتامين منافع مشترک يکديگر مي بينند.

وي با اشاره به روابط دوستانه ميان تهران – بغداد، اظهار داشت: بدون شک ظرفيت هاي بيشتري براي توسعه روابط در عرصه هاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي ، گردشگري و زايرين دو کشور وجود دارد.

رييس جمهوري اسلامي ايران با اشاره به تداوم اقدامات تروريستي در عراق گفت: ازاينکه مردم اين کشور همچنان از اقدامات تروريستي در رنج هستند، متاسف هستيم.

رييس جمهوري اسلامي ايران به مسئله حضور تروريسم در منطقه اشاره کردو گفت: امروز از افغانستان گرفته تا پاکستان و عراق شاهد اقدامات تروريستي هستيم و بحران سوريه به يک مصيبت بزرگتر تبديل شده است.

وي همکاري و هماهنگي کشورهاي منطقه براي مبارزه با افراطي گري و تروريسم را اقدامي مهم و ضروري دانست .

دکتر روحاني بر حل بحران سوريه از راههاي سياسي و غير نظامي تاکيد کردو گفت: اگر بحران کنوني در سوريه حل و فصل نشود، ممکن است دامن آن ساير کشورهاي منطقه را نيز فرا بگيرد.

معاون رييس جمهور عراق هم ضمن ابراز خرسندي از ديدار با رييس جمهوري اسلامي ايران، گفت: بسيار مسرور و خرسنديم که شخصيتي انديشمند، متفکر و منطقي به عنوان رييس جمهوري اسلامي ايران از سوي مردم اين کشور انتخاب شده است.

وي خطاب به دکتر روحاني گفت : شما داراي دلي بزرگ و انديشه اي والا هستيد و اميدوارم مجموعه اقدامات دولت جنابعالي براي ملت هاي ايران و منطقه خير وبرکت داشته باشد.

وي علاقمندي دولت عراق براي توسعه روابط همه جانبه با جمهوري اسلامي ايران را اعلام کرد و گفت: مايليم روابط خود را با دولت و ملت ايران در همه عرصه‌ها تحکيم بخشيم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٧-١٣٩٢, ٢٣:٣۶

   

پر مبحث ترین ها