سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

ایران در مقابل ماجراجویی‌های آمریكا هوشیارانه برخورد كند

بروز شده : ٩-٠۶-١٣٩٢, ١٣:۴٣    نسخه چاپی    
وي به مقدمه‌چینی‌های قبلی آمریكا برای حمله به سوریه اشاره كرد و گفت: به نظر می‌رسد هدف اصلی آمریكا از ماجراجویی در منطقه، محدود به سوریه نیست و كل خاورمیانه را دربرمی گیرد.
رئيس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از اظهار مواضع سیاسی توسط افراد و كانال‌های غیررسمی كه می‌تواند برای سیاست خارجی كشور تبعات منفی به همراه داشته باشد، تصريح كرد: ایران در مقابل ماجراجویی‌های آمریكا هوشیارانه برخورد كند.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جلسه روز شنبه مجمع تشخیص مصلحت نظام ابتدا با تسلیت ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) به جهان تشیّع و امت اسلامی، یاد و خاطره شهیدان بزرگوار دولت، شهید رجایی و شهید باهنر را به عنوان دو عنصر مخلص انقلاب اسلامی گرامی داشت و گفت: خدمات این عزیزان به انقلاب در زمان خود و شهادت این دو بزرگوار، آنان را برای همیشه در بزم انبیای الهی در تاریخ و خاطر مردم قدرشناس ایران جاودان كرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریك هفته دولت به همه دولتمردان جمهوری اسلامی ایران به ویژه رئیس جمهور و وزرای دولت گفت: تقارن آغاز كار دولت یازدهم با هفته دولت را به فال نیك گرفته و امیدواریم دولت در حل مشكلات پیش روی كشور موفق باشد. ایشان همچنین سلامت و بهبودی هر چه سریع‌تر آقای عسگراولادی را از درگاه احدیت مسألت كرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با ابراز نگرانی شدید از بحران‌آفرینی هایی كه در كشورهای جهان اسلام در حال اوج‌گیری است، گفت: اوج این بحران‌آفرینی‌ها را در حال حاضر در كشور سوریه مشاهده می‌كنیم.

وي به مقدمه‌چینی‌های قبلی آمریكا برای حمله به سوریه اشاره كرد و گفت: به نظر می‌رسد هدف اصلی آمریكا از ماجراجویی در منطقه، محدود به سوریه نیست و كل خاورمیانه را دربرمی گیرد.

رئيس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نقش‌آفرینی اسرائیل در جنگ‌افروزی‌های آمریكا و متحدانش در منطقه اشاره كرد و گفت: دامنة حمله و تجاوز آمریكا احتمالاً به سوریه و شروع جنگ در این كشور محدود نخواهد بود و در واقع بازی خطرناك جنگ‌افروزی آنان ممكن است دامن كل منطقه را فرا گیرد.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: ممكن است، شروع جنگ با اراده آنان باشد، ولی ختم آن، در اختیار آنان نخواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر اهمیت راهبردی سوریه در منطقه، به عنوان دژ مستحكم مقابله با اسرائیل گفت: جمهوری اسلامی ایران در مقابل ماجراجویی‌های آمریكا كه مانند ابر سیاهی كل منطقه را فرا می‌گیرد، باید هوشیارانه و آگاهانه برخورد كند.

وي تأكید كرد: باید ضمن حفظ وحدت و هماهنگی و انسجام در داخل از انقلاب اسلامی خود صیانت كنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با انتقاد از اظهار مواضع سیاسی توسط افراد و كانال‌های غیررسمی كه می‌تواند برای سیاست خارجی كشور تبعات منفی به همراه داشته باشد تأكید كرد: باید از بیان مواضع غیررسمی و افراطی توسط افراد غیرمرتبط پرهیز شود و مواضع اصولی و هوشیارانه نظام توسط كانال‌های رسمی و مسئول بیان شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۶-١٣٩٢, ١٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها