سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رقابت جدی هاشمی و مهدوی كنی درخبرگان

عضو شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز گفت: رقابت جدی میان آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله مهدوی كنی برای ریاست مجلس خبرگان وجود دارد.

 

حجت الاسلام حسین ابراهیمی با اشاره به وجود فضای رقابتی كاملا جدی بر سر ریاست مجلس خبرگان رهبری، به مهر گفت: این رقابت جدی میان آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله

مهدوی كنی وجود دارد و رای اعضای مجلس خبرگان مشخص می كند كه چه كسی رئیس مجلس خبرگان خواهد شد.

عضو شورای مركزی جامعه روحانیت مبارز گفت: رقابت جدی میان آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله مهدوی كنی برای ریاست مجلس خبرگان وجود دارد.

 

حجت الاسلام حسین ابراهیمی با اشاره به وجود فضای رقابتی كاملا جدی بر سر ریاست مجلس خبرگان رهبری، به مهر گفت: این رقابت جدی میان آیت الله هاشمی رفسنجانی و آیت الله مهدوی كنی وجود دارد و رای اعضای مجلس خبرگان مشخص می كند كه چه كسی رئیس مجلس خبرگان خواهد شد.

 

وی همچنین در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینكه چه شرایطی در كشور به وجود آمده است كه آیت الله مهدوی كنی ضرورت دیدند نامزدی برای انتخابات مجلس خبرگان را بپذیرند گفت: این بار 50 نفر از نمایندگان مجلس خبرگان به ایشان فشار آوردند و از ایشان خواسته اند كه نامزدی ریاست را بپذیرند و به همین دلیل این موضوع برایشان تكلیف آور شده است و به این جریان وارد شده اند.

 

وی همچنین ادامه داد: كسانی كه صلاحیت آنها تایید شده است و در مجلس خبرگان رای آورده اند همه صلاحیت ریاست را دارند و شرایط خاصی برای ریاست مجلس خبرگان وجود ندارد.

 

"هاشمی رقابت پذیرترین است،قطعا كاندیداست"

 

عضو شورای مركزی حزب اعتدال و توسعه در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب‌ گفت: نامزد شدن آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای انتخابات ریاست مجلس خبرگان قطعی است و این نكته‌ای است كه نباید در مورد آن تردید داشت و كسانی كه از عدم كاندیدا شدن وی خبر می‌دهند دیدگاه‌های خود را اعلام می‌كنند. اصولا هاشمی رفسنجانی را می‌توان مرد رقابت‌های انتخاباتی سه دهه نظام جمهوری اسلامی نامیدو وی به تعبیری رقابت‌پذیرترین سیاست‌مدار سال‌های پس از انقلاب بوده است.

 

غلامعلی دهقان در ادامه گفت: هاشمی رفسنجانی طی 32 سال گذشته یازده بار خود را در معرض انتخاب مستقیم رای مردم قرار داده است. وی چهار دوره برای انتخابات مجلس شورای اسلامی -مجالس اول، دوم، سوم و ششم-چهار دوره انتخابات مجلس خبرگان- مجالس اول، دوم، سوم، چهارم-و همچنین در سه دوره انتخابات ریاست جمهوری-پنجم، ششم و نهم-كاندیدا بوده است.

 

این فعال سیاسی در ادامه گفت: هاشمی رفسنجانی در اكثر انتخابات‌های فوق‌الذكر پیروز و فقط در انتخابات مجلس ششم و ریاست‌جمهوری نهم نتوانست به ایده‌ال خود برسد. بنابراین وی

 

طی سالیان پس از انقلاب به طور متوسط هر سه سال یك‌بار پای ثابت انتخابات‌های مستقیم مردم بوده است. علاوه براین وی دوازده بار خود را در انتخابات‌های داخلی مجالس شورای اسلامی و خبرگان برای ریاست مجلس-ده بار برای مجلس شورای اسلامی و دو بار برای مجلس خبرگان-در معرض رای نمایندگان منتخب مردم قرار داده است.

 

دهقان گفت: هاشمی رفسنجانی علاوه بر این كه رقابتی‌ترین سیاست‌مدار انقلاب اسلامی می‌باشد از اوصافی برخوردار است كه او را گزینه اصلح ریاست خبرگان می‌كند. وی از سابقه بارزاتی قابل توجهی علیه نظام پهلوی برخوردار است و با پوست و استخوان شكنجه‌های نظام سابق را درك كرده است. علاوه براین وی همیشه از شخصیت‌های مورد تایید رهبر فقیدانقلاب و مقام معظم رهبری بوده است. همچنین وی دارای انباشت تجربه‌ای است كه كمتر سیاست‌مداری از آن برخورداراست.

 

عضوشورای مركزی اعتدال وتوسعه در پایان گفت‌وگوی خود با آفتاب، گفت: همانطوركه هاشمی رفسنجانی گفته است" آنچه مهم است عمل به تكلیف است".

 

علی مطهری نماینده تهران در مجلس نيز در پاسخ به سوالی در مورد تلاش برخی جریانات در جهت حذف هاشمی رفسنجانی اظهار كرد: این افراد قادر به حذف هاشمی نیستند ولی اگر چنین اتفاقی رخ دهد انقلاب و نظام لطمه می‌خورد زیرا وجود هاشمی در كنار نظام لازم است.

وی افزود: هاشمی باید خواستار اجرای عدالت باشد و كارهای غیرقانونی را محكوم كند كه همین كار را نیز انجام داده است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٢-١٣٨٩, ١٨:۴۶

   

پر مبحث ترین ها