سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله دستغیب: اصولگرایان تنها با یک نفر باید در انتخابات حضور پیدا کنند و بقیه با آن یک نفر کار کنند

تعداد کسانی که از اصولگرایان به میدان آمدند بیشتر از آن است که فکر می کردیم و تشتت، اصولگرایی را تهدید می کند. جلسات مختلفی را با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز و علمای بلاد انجام داده ایم تا در زمینه وحدت قدم برداریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: معتقدم جامعتین هر چه سریع​تر با تشکیل جلسات، نامزدها را ملزم کنند که به نتیجه واحد برسند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی و یحیی آل اسحاق نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری با آیت الله سید علی اصغر دستغیب دیدار و گفت و گو کردند.

آیت الله دستغیب در این دیدار با اشاره به شرایط کشور بیان داشت: دشمن طراحی هایی برای انتخابات دارد که ظهور پیدا می کند. با لطف خدا جریان فتنه مختومه شد اما در عین حال نمی توان برخی بقایای آنها را نادیده گرفت. وحدت نیروهای اصولگرا و ارزشی ضرورت دارد و متاسفانه از این جهت احساس خطر می کنیم و مساله مشترک بین خواص و عامه مردم ضرورت وحدت برای مکعرفی یک نامزد است.

آیت الله دستغیب تاکید کرد: شکسته شدن آراء نتیجه تعدد است. اینکه برخی ها می گویند وحدت را رها کنیم این حرف بسیار غلطی است و اگر انسان، دور اندیشی نداشته باشد ضرر می کند. معتقدم جامعتین و یا اعم از آن هر چه سریع تر با تشکیل جلسات، نامزد ها را ملزم کنند که به نتیجه واحد برسند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: اصولگرایان تنها با یک نفر باید در انتخابات حضور پیدا کنند و بقیه با آن یک نفر کار کنند. هر کس اصلح است باید سراغ او رفت و بقیه در تیم او کار کنند. هرچه زودتر باید وحدت شکل بگیرد. جای گله دارد از برخی اصولگرایان که نامزد معرفی کرده اند و حرف از وحدت نمی زنند.

وی ادامه داد: جدای از اصلاح طلبان درون نظام که ارزشها و آرمانها را قبول دارند، مابقی با سران فتنه به نوعی افکارشان سازگار است و گروه انحرافی نیز در صحنه حضور دارد و ما وظیفه داریم در راستای وحدت حرکت کنیم.

آیت الله دستغیب تصریح کرد: نه تنها شرع بلکه عقل سلیم نیز حکم می کند به سمت وحدت حرکت کرد.

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی نیز در این دیدار گفت: یکی از افتخارات ما در موتلفه اسلامی عجین بودن و پشت سر روحانیت و مرجعیت و ولایت بودن است. در دوره های سخت پایبندی به روحانیت و مرجعیت را ثابت کرده ایم.

وی با اشاره به شرایط روز بیان داشت: دشمن برای انتخابات آینده برنامه ریزی کرده است و نباید نسبت به نقشه دشمنان غفلت کرد. همه پشت سر رهبری باید حواسشان جمع باشد که با توطئه های دشمن مقابله کنند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اصلاح طلبان داخل نظام را با فتنه گران دارای مرزبندی دانست و تصریح کرد: اصلاح طلبان، جریان انحرافی، اصولگرایان و مستقلین در صحنه انتخابات حضور دارند و اصلاح طلبان و جریان انحرافی به شکل جدی فعالیت می کنند.

وی افزود: تعداد کسانی که از اصولگرایان به میدان آمدند بیشتر از آن است که فکر می کردیم و تشتت، اصولگرایی را تهدید می کند. جلسات مختلفی را با جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و روحانیت مبارز و علمای بلاد انجام داده ایم تا در زمینه وحدت قدم برداریم.

حبیبی تاکید کرد: دکتر آل اسحاق نامزد حزب موتلفه اسلامی هستند و ویژگی های بسیار زیادی دارند و اگر محوریت جامتین تشکیل شود و نامزد نهایی شکل گیرد نامزد ما انصراف می دهد.

آل اسحاق نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور بیان داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند به کلان های اقتصادی بی توجهی شده است. امروز نیاز به تدبیر داریم و مشکل کشور در بد اخلاقی ها است و متاسفانه فضای تعارضی شکل گرفته و از همه سرمایه های اجتماعی استفاده نکرده ایم.

آل اسحاق تاکید کرد:ادبیات تخاصمی برخی ها را آزرده کرده و آیا مگر جنس ما تخاصم است؟ برخی ها معتقدند که ما زنده از آنیم که آرام نگیریم اما ما معتقدیم با حفظ اصول و چارچوب ها و خط قرمز هایی که نظام و رهبری مشخص می کنند می توان در دنیا تعامل داشت.

وی افزود: ما واقع گرای آرمان گرا هستیم. واقعیت های جهان را با حفظ آرمان هایمان ببینیم. در حوزه های اقتصادی برخی ها اعتقاد به توسعه تنها دارند در صورتی که ما پیشرفت را با عدالت می خواهیم و پیشرفت بدون عدالت و عدالت بدون پیشرفت امکان پذیر نیست.

آل اسحاق با تاکید بر وحدت اصولگرایان خاطر نشان کرد: رئیس جمهور آینده باید دارای تیم و برنامه باشد.
/
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٢-١٣٩٢, ٠۶:۵٢

   

پر مبحث ترین ها