سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

نباید اعتماد مردم به نظام و مسئولان مخدوش شود

بروز شده : ٣-٠٢-١٣٩٢, ١٧:۴٢    نسخه چاپی    
مردم ایران، مردمی نجیب و وفادار به نظام و انقلابند و نباید اعتماد و اطمینان آنان را نسبت به نظام و مسئولان مخدوش كرد.
مردم ایران، مردمی نجیب و وفادار به نظام و انقلابند و نباید اعتماد و اطمینان آنان را نسبت به نظام و مسئولان مخدوش كرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار جمعی از مدیران، فعالان اقتصادی و كارآفرین كشور با توجه به نقش توده مردم در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی در قبل و بعد از پیروزی به تشریح اوج گیری مبارزه انقلابیون با رژیم پهلوی و نقش راهبردی امام(ره) در رهبری نهضت پرداخت و گفت: در مبارزات قبل از انقلاب به رغم وجود گروه‌ها و جریانات مختلف كه در مبارزه حضور داشتند و رنج‌هایی كه مبارزین در زندان‌ها كشیدند، آنچه كه در نهایت كمر نظام شاهنشاهی را شكست نقش مرجعیت امام(ره) و حضور توده های مردم در صحنه مبارزات بود و اگر آحاد مردم وارد مبارزه نمی‌شدند پیروزی غیرممكن بود.

به گزارش ایلنا، عضو مجلس خبرگان رهبری تأكید كرد: پس از پیروزی انقلاب نیزدر مقاطع مختلف حساس و بحرانی از جمله دوران دفاع مقدس، توطئه‌های ریز و درشت دشمنان داخلی و خارجی، بحران‌ها و دوران بازسازی و سازندگی كشور مردم و داوطلبان جان بركف بودند كه حرف اول و آخر را در مصائب و بحران‌های كشور زدند و خواهند زد و این مهم، جز با اعتماد و اطمینان متقابل بین مردم و مسئولان ممكن نبود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رمز حضور مردم در عرصه‌های مختلف كشور را اعتماد و اطمینان متقابل میان مسئولان و مردم دانست و گفت: مردم ایران، مردمی نجیب و وفادار به نظام و انقلابند و نباید اعتماد و اطمینان آنان را نسبت به نظام و مسئولان مخدوش كرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: تقویت اعتماد مردم می‌تواند وحدت و همدلی را در جامعه ایجاد كند و حماسه سیاسی و اقتصادی نیز با جلب این اعتماد و وحدت و همدلی قابل تحقق خواهد بود.

در این دیدار تعدادی از حاضران دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را از شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی كشور به ویژه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بیان داشتند و خواستار حضور جدی‌تر شخصیت‌های موثر نظام از جمله آیت‌الله هاشمی در این عرصه شدند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٢-١٣٩٢, ١٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها