سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی،

اگر اداره یک کشور متکی به افراد و جریان‌های خاص شود، نتیجه آن وضع کنونی خواهد بود

بروز شده : ٢-١٢-١٣٩١, ٠٨:۵۴    نسخه چاپی    
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اداره كشور را با عقل جمعی موفق دانست و گفت: اگر اداره یك كشور متكی به افراد و جریان‌های خاص شود، نتیجه آن وضع كنونی خواهد بود كه هیچ كس مسئولیت مشكلات و معضلات را پذیرا نیست. وی تاکید کرد: اداره کشور را نباید به دست حوادث و اتفاقات سپرد.
هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: اداره کشور را نباید به دست حوادث و اتفاقات سپرد.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای مركزی و مسئولین استانی حزب اعتدال و توسعه، اعتدال و توسعه را دو ضرورت ارزشمند و مهم برای پیشرفت كشور خواند و با اشاره به جایگاه و اهمیت احزاب برای اداره كشور افزود: اعتدال و توسعه در حال حاضر دو حلقه مفقوده پیشرفت و تعالی ایران اسلامی است و جای این نیازهای اساسی را شعارها و ادعاهای بزرگ گرفته است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه اگرچه انقلاب اسلامی بدون احزاب شكل گرفت و به پیروزی رسید، اما اداره كشور از همان روز اول بدون تشكل و حزب آسان نبود، به همین دلیل بیشتر اعضای كابینه دولت موقت از نهضت آزادی و دولت‌ها و انتخابات بعدی با حضور قدرتمند حزب جمهوری اسلامی شكل گرفت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اداره كشور را با عقل جمعی موفق دانست و گفت: اگر اداره یك كشور متكی به افراد و جریان‌های خاص شود، نتیجه آن وضع كنونی خواهد بود كه هیچ كس مسئولیت مشكلات و معضلات را پذیرا نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را نعمت و حجت خداوند بر مردم و دوستداران اهل بیت(ع) دانست و تأكید كرد: شهدا، ایثارگران و بسیاری از انسان‌های پاك‌باخته، ارزشمندترین دارایی خود را كه جانشان بود برای تحقق و حفظ نظام اسلامی هدیه كردند و بر ما واجب است كه كفران‌نعمت نكنیم و ضمن پذیرش اشتباهات و خطاها و جبران سوءتدبیر و مدیریت‌ها، خواست‌های به حق مردم و شهدا و خانواده‌هایشان را محقق كنیم.

هاشمی رفسنجانی جمهوریت و آزادی را از خواسته‌های اصلی مردم و مبارزان انقلاب اسلامی خواند و افزود: جمهوریت و آزادی بدون تحزب واقعی و قدرتمند، آسان و موافق نخواهد بود و اگر قرار است به مردم تكیه كنیم و آنها در اداره كشور دخیل باشند، این امر جز در قالب انسجام و هماهنگی حزبی محقق نخواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، خطاب به احزاب یادآور شد: مسئولان تشکل‌ها وا حزاب باید تقویت انسجام تشكیلاتی، آموزش حزبی، كادرسازی و برنامه‌محوری را وجهه همّت خود قرار دهند و با امید و نشاط و صبر و بردباری بر تحولات كشور تأثیر بگذارند. اداره كشور را نباید به دست حوادث و اتفاقات سپرد. پشتوانه تشكیلاتی و حزبی قوای مجریه و مقننه به شكل‌گیری دولت و مجلس كارشناس، كارآمد و مسئولیت‌پذیر خواهد انجامید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آینده كشور را در صورت بهره‌گیری و میدان‌داری احزاب مسئول، شناسنامه‌دار و قانونمند، تضمین شده خواند و تأكید كرد: امیدواریم با میدان‌داری احزاب مردمی، فراگیر و قدرتمند كشور به تدریج از شرّ شرارت‌های داخلی و خارجی رها و مسیر توسعه، رفاه و پیشرفت هموار گردد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٢-١٣٩١, ٠٨:۵۴

   

پر مبحث ترین ها