سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص:

هاشمی نیاید، ناطق یا روحانی کاندیدا می‌شوند

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩١, ٠٩:۴٢    نسخه چاپی    
آقای روحانی هیچگاه کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده را نفی نکرده است، بلکه در حال مصلحت اندیشی است تا ببیند شرایط نظام چگونه می شود.
معاون پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره احتمال کاندیداتوری یک نفر از بین هاشمی، ناطق و روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: برای کاندیداتوری در دولت فراگیر یا وحدت ملی چهره هایی مثل ناطق و روحانی منظور نظر آقای هاشمی برای کاندیداتوری هستند.

حجت الاسلام علی عسگری در گفتگو با مهر، درباره دیدارهای مشترک رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بویژه با ناطق نوری، حسن روحانی و برخی اعضای شاخص مجمع اظهارکرد: تا آنجایی که بنده اطلاع دارم آقای هاشمی در حاشیه جلسات مجمع دیدارها و گفتگوهایی در راستای رفع دغدغه های نظام و تحقق خواسته های رهبری انجام می دهند.

دیدارهای هاشمی در حاشیه جلسه مجمع

وی افزود: در این جلسات و گعده ها آقایان ناطق و روحانی و برخی از چهره هایی که نمی خواهند چهره و نظراتشان درگیر فضای ملتهب سیاسی شود و البته بنده هم از ذکر نام این افراد معذورم، حضور دارند.

معاون پارلمانی مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی درباره احتمال کاندیداتوری یک نفر از بین آقایان هاشمی، ناطق و روحانی تصریح کرد: آقای هاشمی اگر وظیفه ببیند و جمع بندی خودشان و رهبرمعظم انقلاب این باشد که حضور وی به بهبود شرایط نظام کمک می کند، قطعا کاندیدا می شود.

وی در عین حال ادامه داد: البته فعلا آقای هاشمی بعید است که تصمیم به کاندیداتوری داشته باشد. در صورتی که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام کاندیدا نشود، به احتمال قوی از بین آقایان ناطق و یا روحانی، یک نفر در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده کاندیدا خواهد شد.

ناطق و روحانی کاندیداهای دولت فراگیر

عسگری گفت: برای کاندیداتوری در دولت فراگیر یا وحدت ملی چهره هایی مثل ناطق و روحانی منظور نظر آقای هاشمی برای کاندیداتوری هستند.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس هفتم درباره دیدارها و دعوت های برخی نمایندگان ادوار مجلس از حسن روحانی برای حضور در انتخابات عنوان کرد: 200 نفر از نمایندگان سابق و فعلی مجلس، دانشگاهیان، روحانیان و صاحب نظران از رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده دعوت کرده اند.

وی از دعوت بیش از 70 نماینده سابق مجلس از روحانی برای کاندیداتوری در انتخابات آینده خبر داد و اضافه کرد: در دیداری که نمایندگان ادوار متشکل از نمایندگان مجالس اول، دوم، سوم و هفتم با روحانی داشتند، این دعوت انجام شد.

حسن روحانی کاندیداتوری اش را رد نکرده است

عسگری در پاسخ به این سئوال که آقای روحانی پیشتر احتمال حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده را رد کرد است، خاطرنشان کرد: آقای روحانی هیچگاه کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری آینده را نفی نکرده است، بلکه در حال مصلحت اندیشی است تا ببیند شرایط نظام چگونه می شود.

وی گفت: رئیس مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اولا درپی این است که ببیند آیا نیازی به حضور وی در انتخابات ریاست جمهوری آینده هست یا نه و در ثانی معتقد است که انتخابات آینده باید به سمت برنامه محوری پیش برود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩١, ٠٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها