سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

درگيري نيروهاي پليس و معترضان مصري 5 كشته و 100 زخمي بر جاي گذاشت

در جریان حمله پلیس به تظاهرکنندگان در شهر «الخارجه» دست‌کم پنج تن کشته و بیش از يك‌ صد تن دیگر زخمی شدند/
 با گذشت 16 روز از آغاز اعتراض‌های ضد دولتی در مصر و با وجود وعده‌های دولت برای انجام اصلاحات، چهارشنبه نیز تظاهرات در شهرهای مختلف این کشور ادامه یافت.
به گزارش ايلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در جریان حمله پلیس به تظاهرکنندگان در شهر «الخارجه» دست‌کم پنج تن کشته و بیش از يك‌ صد تن دیگر زخمی شدند.
منابع بیمارستانی در شهر الخارجه، واقع در ۴۰۰ کیلومتری جنوب قاهره چهارشنبه اعلام کردند، دست‌کم پنج تن در این شهر بر اثر جراحات وارده در جریان تظاهرات ضد حکومتی جان باخته‌اند.
گفته شده، اعتراض‌ها در این شهر در روز دوشنبه به صورت مسالمت‌آمیز آغاز شده بود، اما در سه‌شنبه با مداخله پلیس به خشونت گرائید و این اعتراض‌ها در روز چهارشنبه نیز ادامه یافت.
بر اساس این گزارش در جریان شلیک گلوله از سوی پلیس به تظاهرکنندگان بیش از یکصد تن زخمی شده‌اند.
از سوی دیگر در قاهره، پایتخت مصر نیز تظاهرات مخالفان دولت در روز چهارشنبه ادامه یافت و ده‌ها هزار تن با تجمع در میدان «التحریر» خواستار کناره‌گیری «حسنی مبارک»، رئیس‌جمهوري مصر شدند.
در این روز همچنین شمار زیادی از تظاهرکنندگان همچنین در اطراف پارلمان، مقر کابینه و ساختمان وزارت بهداشت مصر که در نزدیکی میدان تحریر قرار دارند، تجمع کردند.
از سوی دیگر مخالفان دولت برای نخستین بار از زمان آغاز اعتراض‌ها در این کشور خواستار اعتصاب فراگیر در کارخانه‌ها و مراکز صنعتی شده‌اند و چهارشنبه گزارش‌هایی از اعتصاب کارگران در نقاط مختلف مصر و از جمله در کانال سوئز منتشر شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٨٩, ١٨:١١

   

پر مبحث ترین ها