سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خبر مرگ ملک عبدالله تا بدین لحظه تأیید نشده است

ما نیز حدود سه روز پیش خبر مرگ ملک عبدالله را توسط برخی کارکنانی که از نزدیکانمان بوده و در اداره جات دولتی مشغول کار هستند، دریافت نمودیم اما این خبر تا بدین لحظه توسط هیچ منبع رسمی یا رسانه سعودی تأیید یا اعلام نشده است.

یکی از روحانیون سرشناس شیعه در عربستان سعودی که خواست به دلایل امنیتی نامش فاش نشود، صبح امروز در گفتگوی تلفنی با خبرنگار «تابناک» از عدم صحت خبر مرگ «ملک عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود» پادشاه عربستان سعودی که یکی دو روزی است در برخی سایت های عربی منتشر شده، خبر داد.

 

به گزارش صفحه عربی «تابناک»،این روحانی شیعی در ادامه گفت: ما نیز حدود سه روز پیش خبر مرگ ملک عبدالله را توسط برخی کارکنانی که از نزدیکانمان بوده و در اداره جات دولتی مشغول کار هستند، دریافت نمودیم اما این خبر تا بدین لحظه توسط هیچ منبع رسمی یا رسانه سعودی تأیید یا اعلام نشده است.

 

این روحانی سرشناس همچنین افزود: طی مذاکرات و گفتگوهایی که با دیگر روحانیون سرشناس و فعال سعودی داشتیم، در مورد علت اعلام نشدن این خبر در صورت صحت آن، به چنین نتیجه ای دست یافتیم که اولا به دلیل اوضاع جاری در کشورهای مختلف عربی به ویژه تونس و مصر و ثانیا به دلیل اختلاف شدید میان شاهزادگان سعودی برای جانشینی ملک عبدالله، مقامات ارشد سعودی تصمیم گرفته اند تا چند روز آینده که اوضاع آرام تر شود، خبر مرگ پادشاه سعودی را اعلام نکنند.

 

این روحانی شیعی در پایان گفت: طی یکی دو روز گذشته خبر مرگ «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» به شدت در میان کارکنان وزارتخانه ها و اداره جات سعودی پیچیده و در صفحات شخصی شهروندان سعودی در سایت های مختلف به کثرت منتشر شده اما تا به این لحظه تأیید نشده است.

 

گفتنی است عصر روز گذشته برخی سایت های خبری داخلی کشورمان خبر مرگ ملک عبدالله را منتشر کرده بودند. پادشاه سعودی پس از یک ماه درمان در ایالات متحده آمریکا هفته گذشته برای استراحت به مراکش سفر کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٨٩, ١٨:٠٣

   

پر مبحث ترین ها