سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس ستاد انتخابات کشور:

نامزدهای ریاست‌جمهوری نیازی به استعفا ندارند

اطلاعیه شماره یک صادره شده از سوی وزارت کشور صرفاً ناظر بر انتخابات میان دوره‌ای مجلس است و برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری کسی نیاز به استعفا ندارد.
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اطلاعیه شماره یک صادره شده برای انتخابات مجلس اظهار داشت: استعفای نامزدها از مشاغل خود صرفاً ناظر بر انتخابات میان دوره‌ای مجلس است و در ریاست جمهوری کسی نیاز به استعفا ندارد.

سیدصولت مرتضوی رئیس ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری نیاز به استعفا نیست، اظهار داشت: اطلاعیه شماره یک صادره شده از سوی وزارت کشور صرفاً ناظر بر انتخابات میان دوره‌ای مجلس است و برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری کسی نیاز به استعفا ندارد.

وی تصریح کرد: این استفتائیه صرفاً ناظر بر انتخابات میان دوره‌ای مجلس است و شرایط انتخاب‌شوندگان در انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری را وزارت کشور در زمان مناسب ،از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام می‌‌کند ولی باید گفت در انتخابات ریاست جمهوری،ضرورتی به استعفا برای اشخاص حقوقی نیست.

وی درباره زمان ثبت‌نام نمایندگان مجلس، افزود: انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس به دلیل اینکه باید همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراها برگزار شود ما را مقداری زودتر وارد گود انتخابات کرد؛ چراکه قانون‌گذار گفته آنهایی که می‌خواهند داوطلب نمایندگی شوند باید 6 ماه قبل از ثبت‌نام استعفا دهند و ما ناگریز بودیم این اطلاعیه را زودهنگام بدهیم و تاریخ انتخابات را هم مشخص کنیم.

مرتضوی درباره زمان ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نیز تصریح کرد:ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری در سال 92 خواهد بود که زمان دقیق تر آن بعدا اعلام می‌شود؛ همچنین زمان ثبت‌نام برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس،شوراها و یک حوزه‌ای که انتخابات مجلس خبرگان در آن برگزار می‌شود در سال 92 خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩١, ١٧:٠٢

   

پر مبحث ترین ها