سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد:

بررسی تخلفات 4 وزارتخانه از بودجه 89 در کمیسیون برنامه و بودجه

کمیته ای در کمیسیون برنامه و بودجه با حضور کارشناسانی از دیوان محاسبات تشکیل شده است تا طبق آئین نامه جدید مجلس تک تک مصادیق و تخلفات در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد و ما در کمیسیون برنامه و بودجه رسیدگی به تخلفات را پس از تعطیلات مجلس آغاز می کنیم.
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بررسی تخلفات 4 وزارتخانه از بودجه 89 در این کمیسیون خبر داد و گفت: کمیته‌ای در کمیسیون مامور رسیدگی به مصادیق تخلفات صورت گرفته و تشکیل جلسه با مسئولان دولتی و شنیدن پاسخ آنان شده است.

غلامرضا تاجگردون در گفتگو با مهر، اظهارداشت: پس از جلسه ای که با مسئولان دیوان محاسبات و بررسی گزارش تفریغ بودجه 89 داشتیم مشخص شد 4 وزارتخانه اصلی کشور بیشترین تخلفات بودجه ای را داشته اند که مقرر شد این تخلفات به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: برنامه کمیسیون این است که مسئولانی از 4 وزارتخانه را دعوت کرده و جلساتی با آنان برگزار کند، به هر حال دولت هم درباره این تخلفات صورت گرفته توجیهاتی دارد که آمادگی استماع آن را داریم زیرا رسیدگی به تخلفات در دیوان محاسبات فرآیند مخصوص به خود را دارد و نمی توان گفت که این تخلفات محرز شده است بلکه در دست بررسی است و پس از بررسی دقیق احراز یا عدم احراز آن مشخص می شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از برگزاری این جلسات پس از دو هفته تعطیلی مجلس خبر داد، اما از 4 وزارتخانه مذکور نام نبرد.

تاجگردون گفت: بیشترین تخلفات در حوزه نفت و جابه جایی های انجام گرفته در دستگاه‌ها است.

نماینده گچساران خاطرنشان کرد: کمیته ای در کمیسیون برنامه و بودجه با حضور کارشناسانی از دیوان محاسبات تشکیل شده است تا طبق آئین نامه جدید مجلس تک تک مصادیق و تخلفات در این کمیته مورد بررسی قرار گیرد و ما در کمیسیون برنامه و بودجه رسیدگی به تخلفات را پس از تعطیلات مجلس آغاز می کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۵-١٣٩١, ١٧:٣٠

   

پر مبحث ترین ها