سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر نفت:

روند قیمت نفت در بازار، به سود ایران است

تحریم‌ها ضمن آنکه فرصت خوبی برای ایجاد بازار‌های جدید بوده، عاملی در افزایش قیمت نفت نیز محسوب مي شود.
وزیر نفت،با بیان این که هند به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی با وجود فشارهای بین‌المللی همچنان بر روند خرید نفت از ایران تأکید دارد، گفت: تحریم‌ها ضمن آنکه فرصت خوبی برای ایجاد بازار‌های جدید بوده، عاملی در جهت افزایش قیمت نفت در بازار نيز محسوب مي‌شود و این روند نشان می دهد که قیمت بازار نفت در حال حاضر به سود ایران است.

رستم قاسمی در گفت‌و‌گو با ایلنا، بار دیگر ضمن تأکید بر این موضوع که اعمال تحریم‌ها از سوی اتحادیه اروپا و تشدید آن تأثیری بر فروش نفت ایران نگذاشته، اظهار داشت: این امر باعث شده تا بازار‌های جدیدی برای فروش نفت ایران ایجاد شود و در حال حاضر ۲۰ کشور خریدار عمده نفت ایران هستند که اغلب این کشور‌ها از اقتصادهاي بزرگ آسیا محسوب می‌شوند.

به گفته وی، هند به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی با وجود فشار‌های بین المللی همچنان بر روند خرید نفت از ایران تأکید دارد.

قاسمی، درباره آینده بازار نفت، با اعلام اینکه تحریم خود منشأ گرانی در بازار خواهد شد، گفت: تحریم‌ها ضمن آنکه فرصت خوبی برای ایجاد بازار‌های جدید بوده، عاملی در افزایش قیمت نفت نیز محسوب مي شود.

وی خاطر نشان کرد: امسال برنامه ما با توجه به نگاه ویژه دولت برای توسعه صنعت نفت سرمایه گذاری در زیرساخت‌های این صنعت براساس اهداف پیش بینی شده برنامه پنجم توسعه تا پایان این برنامه است که امیدواریم بتوانیم به خوبی به اهداف این برنامه دست پیدا کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۴-١٣٩١, ٢٠:٠۵

   

پر مبحث ترین ها