سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان:

انتخاب لاریجانی قطعی است

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان تصریح کرد: با توجه به ترکیب شورای مرکزی و نامزد های احتمالی که مطرح هستند انتخاب آقای لاریجانی قطعی است.
سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرآنلاین دلیل اجماع اصولگرایان بر انتخاب لاریجانی را مقبولیت وی دانست و گفت: فراکسیون اصولگرایان بزرگترین فراکسیون سیاسی مجلس است و بیش از 220 عضو دارد و ریاست این فراکسیون چیزی کمتر از ریاست مجلس محسوب نمی شود.

وی معتقد است کسی که می خواهد از جانب اصولگرایان انتخاب شود اولا باید در حد ریاست مجلس باشد، ثانیا بتواند آینده این فراکسیون را مدیریت کند.

منتقدان عملکرد لاریجانی در مقام ریاست فراکسیون اصولگرایان معتقدند مشغله های وی در جایگاه ریاست مجلس موجب شده فراکسیون نتواند در مواقع لازم اعلام نظر کند، موضوعی که این عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان با رد آن خاطر نشان می کند: بنده این حرف را نمی پذیریم و فراکسیون هر جا که لازم بوده بیانه داده و اعلام نظر کرده است.

نقوی حسینی، می گوید شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان معدل جایگاه رئیس فراکسیون را ریاست مجلس تلقی می کند و بر این اساس کسی که می خواهد عهده دار این مسئولیت شود باید در این حد باشد.

برخی انتقادات نسبت به کم کاری و انفعال فراکسیون اصولگرایان موضوع دیگری است که این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان درباره آن می گوید: اینکه برخی می گویند فراکسیون اقلیت بیش از فراکسیون اصولگرایان در مجلس تاثیر گذار است، حرف دقیقی نیست.

وی با اشاره به انتخابات نماینده مجلس برای هیات نظارت بر مطبوعات گفت: درست است که فراکسیون در این زمینه جلسه ای نداشت اما مگر آقای مطهری که انتخاب شد اصولگرا و عضو فراکسیون اصولگرایان نیست؟

نقوی حسینی درباره احتمال تغییر در نواب رئیس هم گفت: بستگی به کسانی که در این زمینه کاندیدا می شوند دارد، اما گمان می کنم اگر تغییری هم در این زمینه اتفاق بیفتد، جزئی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٨-١٣٨٩, ٢٣:۴١

   

پر مبحث ترین ها