سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

تحریم ها وحدت داخلی را بیشتر کرد

دربرابر تحریم های ظالمانه آمریکا در داخل کشور وحدت و انسجام بوجود آمد.

فاطمه محمدی

۱۹دی: عضو کمیسیون امنیت ملی ومنتخب مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: به چند دلیل مجموعه تحریم ها علیه ایران در شرایط فعلی اثری بر شرایط اقتصادی ایران دیگر نمی گذارد.

سید حسین نقوی حسینی افزود: نخست اینکه خود آمریکایی ها که صحبت از تحریم های همه جانبه و به صفر رسیدن خرید نفت ایران می کردند از موضع خودشان عقب نشینی کردند این یعنی شکست آمریکا در قبال ایران.

وی ادامه داد: دوم اینکه بسیاری از کشورها تبعیت نکردند و حتی منتظر نماندند که در لیست استثناها قرار گیرند و رسما اعلام کردند که از آمریکا تبعیت نمی کنیم و نفت ایران را خریداری می کنیم.

وی بیان کرد: سوم اینکه دربرابر تحریم های ظالمانه آمریکا در داخل کشور وحدت و انسجامی بوجود آمد زیرا ملت ایران می گویند ما که رفتیم توافق هم کردیم اما آمریکایی ها پایبند به توافق نیستند امروز این یکپارچگی وجود دارد راهپیمایی ۱۳ آبان هم موید این سخن بود.

تحریم ها در شرایط فعلی تاثیری بر اقتصاد ایران نمی گذارد

نقوی حسینی به مورد چهارم اشاره کرد و گفت:‌ آثار تحریم ها قبلا در حوزه های اقتصادی، ارزی و مالی گذاشته شده و۱۳ آبان هم آمد اما دلار گران تر از آن که شده بود نشد گویا با اعمال تحریم ها اتفاقی نیفتاد.

تحریم ایران قیمت نفت را بیش از۱۲۰ دلار می کرد

وی در پاسخ به این سوال که علت عقب نشینی آمریکایی ها چه بود؟ گفت: زیرا تحریم های آمریکا عملی نیست وکشورها نمی توانند از این کشور تبعیت کنند و اقتصادشان نیازمند نفت است؛ آنان می دانند که اگر نفت ایران خریداری نشود قیمت نفت به بالای ۱۲۰ دلار می رسد قطعا آنان نمی خواهند چنین اقدامی رخ دهد.

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٨-١٣٩٧, ٠۵:۴٩

   

پر مبحث ترین ها