سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسراییل : باید بپذیریم ، ایران هسته ای می شود

بروز شده : ۴-٠٨-١٣٨٩, ١۵:٣٩    نسخه چاپی    
نايب ‌رئيس هيئت شنا، شيرجه و واترپلوي استان قم از برگزاري رقابت‌هاي شنا بانوان قم و معرفي افراد برتر اين پيكارها خبر داد.
روزنامه اسراییلی جروزالم پست نوشت که اسراییل در حال آماده شدن برای پذیرش واقعیتی به نام " ایران هسته ای " است.

به گزارش عصر ایران این روزنامه اسراییلی در گزارشی به نقل از یک منبع آگاه اسراییلی می نویسد : دست یابی ایران به سلاح هسته ای یک فاجعه است ، اما ما باید قادر باشیم تا با این فاجعه مقابله کنیم.

این گزارش می نویسد که نهادهای دولتی اسراییل همچون وزارت امور خارجه و شورای امنیت ملی در حال مطالعه و تدوین استراتژی مقابله با " فردای " دست یابی ایران به سلاح هسته ای هستند.

گفتنی است پیش از این موضوع مقابله با ایران هسته ای در اسراییل صرفا در سطح چگونگی بازداشتن آنچه که دست یابی ایران به سلاح هسته ای نامیده می شد ، در سطح رسانه ها و محافل سیاسی و امنیتی این رژیم مورد بحث قرار می گرفت و این نخستین بار است که در اسراییل درباره چگونگی واکنش به ایران دارای سلاح هسته ای بحث می شود.

چروزالم پست می نویسد : " در حالی که عمده بحث مقامات اسراییل تا کنون درباره " روی میز بودن همه گزینه ها برای ممانعت از دست یابی ایران به سلاح هسته ای " و نیز عدم اجازه اسراییل به ایران برای دست یابی به سلاح هسته ای متمرکز بود ، وزارت امور خارجه اسراییل در حال آماده سازی طرح هایی برای مقابله با ایران مجهز به سلاح های هسته ای است.

این گزارش می افزاید که فاش شدن تشکیل تیمی در وزارت خارجه برای بررسی گزینه های اسراییل برای فردای ایران هسته ای نخستین نشانه از این واقعیت است که ظاهرا مقامات اسراییلی به این نتیجه رسیده اند که احتمالا در آینده تنها قدرت هسته ای منطقه نخواهند بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٨-١٣٨٩, ١۵:٣٩

   

پر مبحث ترین ها