سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک نیروی مسلح نباید مانند یک حزب یا یک دستگاه اقتصادی عمل کند

یک نظامی به عنوان یک فرد آزاد است و بلکه وظیفه دارد که در سرنوشت سیاسی خود و جامعه‌اش شرکت کند، آنچه نکوهش شده فعالیت سیاسی یک نظامی به عنوان شخص حقوقی است.

 

 عصر ایران- در بندی از سیاست های کلی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری درباره انتخابات به ممنوعیت ورود نیروهای مسلح در دسته بندی های سیاسی، جناحی و انتخاباتی اشاره شده است.

موضوعی که پیش از این نیز بارها مورد بحث و اختلاف نظر بوده و در مورد مرز بین فعالیت فردی و سیاسی و حزبی نیروهای نظامی مناقشه وجود داشته است.

علی مطهری، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با عصر ایران درباره اهمیت این موضوع می گوید:

 امام خمینی بارها نظامیان را از ورود به سیاست برحذر داشته‌اند، ‌به خاطر این که منجر به اختلاف میان آنها و در نتیجه ضعیف و سست شدن آنها می‌شود. امروز هم یک نیروی مسلح نباید مانند یک حزب عمل کند.

فرزند ایدئولوگ شهید جمهوری اسلامی تاکید می کند: نیروی مسلح همین طور نباید مانند یک دستگاه اقتصادی عمل کند. تمرکز قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی و رسانه‌ای در یک نهاد به صلاح کشور نیست و آینده انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد:

 بدیهی است که یک نظامی به عنوان یک فرد که نظر خودش را به طور خصوصی به افرادی اعلام کند آزاد است و بلکه وظیفه دارد که در سرنوشت سیاسی خود و جامعه‌اش شرکت کند. آنچه نکوهش شده فعالیت سیاسی یک نظامی به عنوان شخص حقوقی است.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٩۵, ١١:٢۴

   

پر مبحث ترین ها