سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

احتمال استیضاح اردوغان به خاطر سوریه

حمايت دولت رجب طيب اردوغان نخست‌ وزير تركيه از مخالفان سوري خطري براي منافع تركيه و امنيت ملي اين كشور به شمار مي‌آيد.
  يكي از نمايندگان پارلماني تركيه با انتقاد از مواضع رجب طيب اردوغان در قبال نظام حاكم سوريه از درخواستش براي استيضاح نخست وزير تركيه در اين زمينه و پاسخگويي وي نسبت به مواضعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاري ساناي سوريه، رفيق ار يلماز، يكي از نمايندگان پارلماني حزب مخالف جمهوري خواه خلق تركيه عنوان داشت: حمايت دولت رجب طيب اردوغان نخست‌ وزير تركيه از مخالفان سوري خطري براي منافع تركيه و امنيت ملي اين كشور به شمار مي‌آيد.

وي در ادامه افزود: سخنان اردوغان در اين زمينه در راستاي از بين بردن روابط بين‌المللي و ايجاد مشكل براي كشور در عرصه قوانين بين‌المللي به شمار مي‌آيد.

رفيق ار يلماز، همچنين تاكيد كرد: رسانه‌هاي جمعي تركيه و كشورهاي خارجي اين اطلاعات و سخنان را تائيد مي‌كنند در حالي كه هيچ مسئول دولتي تركيه آنها را رد نكرده است.

وي در ادامه افزود: از اردوغان مي‌خواهم هرچه سريع‌تر به سوالات من پاسخ دهد. آيا درست است كه اردوغان به مخالفان سوري وعده مي‌دهد كه تمام روابط خود را با رهبران سوريه قطع كرده و در تحريم اين كشور مشاركت كند؟

اين نماينده پارلماني تركيه تاكيد كرد: آيا درست است كه دولت تركيه به مخالفان اين كشور وعده ارائه سلاح و حمايت بين‌المللي و ايجاد منطقه بي‌طرف در مرزهاي مشترك با سوريه مي‌دهد؟

رفيق ار يلماز همچنين با تهيه يادداشت استيضاح رسمي خواهان پاسخگويي اردوغان در خصوص مواضع دولتش در قبال سوريه شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٩٠, ١٧:١١

   

پر مبحث ترین ها