سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سؤال ‌از رئیس‌جمهور ‌به جریان افتاد

علی مطهری استعفای خود را پس گرفت

بروز شده : ٨-٠٨-١٣٩٠, ٢٢:٠٧    نسخه چاپی    
نماینده مردم تهران با اشاره به اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور از سوی هیأت رئیسه، گفت: با این اتفاق،‌ طرح استعفای خود را از نمایندگی مجلس پس گرفتم.

علی مطهری با با اشاره به اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور از سوی هیأت رئیسه، گفت: با این اتفاق،‌ طرح استعفای خود را از نمایندگی مجلس پس گرفتم.

 

طراحان سئوال از رئیس جمهور که در جلسه علنی روز یکشنبه به دنبال تکمیل تعداد امضاهای مورد نیاز برای این طرح بودند پس از آنکه تعداد امضاها را به ۷۳ امضا (نصاب قانونی) رساندند، طرح مذکور را به محمدرضا باهنر نائب رئیس مجلس که ریاست جلسه امروز یکشنبه مجلس را پس از لاریجانی عهده دار شد تقدیم کردند.

 

پیش از این هیئت رئیسه مجلس از رسیدن امضاهای طرح سئوال از رئیس جمهور به ۶۹ امضا خبر داده و اعلام کرده بود که این طرح از نصاب لازم افتاده است.

 

طبق آئین نامه مجلس طرح سئوال از رئیس جمهور پس از تحویل به هیئت رئیسه مجلس بدون نیاز اعلام وصول مستقیما به کمیسیون های تخصصی مربوطه ارجاع داده می شود.

 
امضا‌ها به حد نصاب رسید
 
پس از پایان جلسه امروز مجلس باهنر  اعلام کرد. ن تعداد امضاهای طرح سؤال از رئیس جمهور به ۷۴ امضا رسیده است، گفت: این طرح برای بررسی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع می‌شود.
وی افزود: طرح سؤال از رئیس جمهور برای بررسی به کمیسیون مربوطه ارجاع می‌شود و نیازی به اعلام وصول در صحن علنی نیست.
 
سه شنبه استیضاح وزیر اقتصاد
 
نائب رئیس اول پارلمان بر همین اساس یادآور شد: جلسه بعدی مجلس سه‌شنبه این هفته با بررسی دستور هفتگی تشکیل می‌شود و طرح استیضاح وزیر اقتصاد نیز روز سه‌شنبه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٨-١٣٩٠, ٢٢:٠٧

   

پر مبحث ترین ها