سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روابط ايران و مصر؛ توقف در فرودگاه قاهره!

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٨٩, ١۴:٠٢    نسخه چاپی    
اين جشن تولد نمادين که تمامي هزينه‌هاي آن را افراد نيکوکار و خيرين تقبل مي‌کنند، همزمان با عيد سعيد قربان در يکي از تالارهاي شهر تهران برگزار مي‌شود.
اين اقدام پس از آن رخ داد که چند هفته پيش توافق نامه اي ميان ايران و مصر براي پرواز 28هواپيما در هفته ميان تهران و قاهره امضا شده بود.
به گزارش روزنامه مصري «اليوم السابع»، دولت مصر در ادامه ممانعت از ارتباط و تعامل نويسندگان و فرهيختگان شيعي اين کشور با محققان و انديشمندان جمهوري اسلامي ايران و اعمال فشار عليه شخصيت‌هاي شيعي و پيروان اهل بيت(ع) در مصر، صبح امروز از سفر احمد راسم النفيس به تهران ممانعت کردند.
احمد راسم النفيس در اين باره گفت: «من صبح امروز در نظرداشتم پس از سفر به دبي، به تهران پرواز کنم که مسئولان امنيتي فرودگاه قاهره، گذرنامه من را در فرودگاه متوقف و اعلام کردند که نمي‌توانم به تهران سفر کنم».
وي افزود: «بنا بود حدود 10 روز را در تهران و شهرهاي مختلف ايران بگذارنم و ضمن ديدار با شخصيت‌هاي ديني و سياسي، از اماکن مقدس ايران زيارت کنم».
احمد راسم النفيس تصريح کرد: « از سوي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي و مجمع جهاني اهل بيت(ع)» براي حضور در همايش وحدت اسلامي دعوت شدم، اما مقامات مصري بدون آن‌که علت آن را بدانم گذرنامه من را متوقف کردند و از روابط من با شخصيت‌هاي سياسي شيعي ممانعت مي‌کنند».
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٨٩, ١۴:٠٢

   

پر مبحث ترین ها