سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزير اقتصاد :

مصوبه‌اي براي افزايش يارانه نقدي به 60 هزار تومان نداريم

مصوبه‌اي در دولت براي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها و افزايش يارانه نقدي به 60 هزار تومان نداشتيم.
وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: تاكنون مصوبه اي در دولت براي افزايش يارانه نقدي به 60 هزار تومان نداريم و در صورت مصوبه جديد براي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها مكانيسم اجرايي آن نيز تعيين خواهد شد.
سيد شمس‌الدين حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در پاسخ به اين سؤال كه شنيده شد، فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در نيمه دوم سال اجرا خواهد شد و يارانه نقدي نيز به 60 هزار تومان افزايش خواهد يافت، گفت: مصوبه‌اي در دولت براي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها و افزايش يارانه نقدي به 60 هزار تومان نداشتيم.
وي گفت: در صورت تصويب اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در سال جاري مكانيسم اجرايي آن نيز تعيين و اعلام خواهد شد.

گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس حاكي است، يكي از مقامات ارشد دولت به‌تازگي از اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها در نيمه دوم امسال و افزايش ميزان يارانه نقدي به 60 هزار تومان براي هر نفر خبر داده است.
پيگيري خبرنگار فارس از مسئولين مرتبط با اين موضوع در دولت از جمله فرزين دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها و مرادي مديرعامل سازمان هدفمندي يارانه‌ها به نتيجه نرسيد و تماس‌هاي تلفتي فارس به اين دو مقام مسئول بي‌پاسخ ماند.
در اين رابطه محمود بهمني رئيس كل بانك مركزي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در پاسخ به اين سؤال كه: "آيا اين مسئله را تأييد مي‌كنيد يا خير؟"، گفت: افزايش يارانه به 60 هزار تومان در دولت مطرح نشده است و من هم چيزي نشنيده‌ام.
پيش از اين محمدرضا فرزين دبير ستاد هدفمندي يارانه‌ها در پاسخ به پرسش خبرگزاري فارس كه گفت، اخيراً يكي از استانداران كشور از اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در آذرماه امسال خبر داده است، اظهار داشت: من اين خبر را تكذيب مي‌كنم، مردم بايد اخبار هدفمندي يارانه‌ها را از مراجع رسمي آن دنبال كنند.
فرزين افزود: من قبلاً نيز گفته‌ام، ما در حال بررسي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها هستيم اما هنوز به جمع‌بندي نرسيده‌ايم و اگر به جمع‌بندي برسيم، قبل از اجرا اطلاع‌رساني لازم را انجام خواهيم داد.
فرزين تأكيد كرد: دولت در حال حاضر هيچ برنامه مشخصي براي اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در سال جاري ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۶-١٣٩٠, ٠٢:٣٧

   

پر مبحث ترین ها