سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه جلسه هیئت دولت:

نیروگاه بوشهر اواخر آبان یا آذر ‌رسماً افتتاح می‌شودمعاون رئیس جمهور با بیان اینکه مرحله پیش راه‌اندازی نیروگاه بوشهر تا آخر ماه مبارک رمضان انجام می‌گیرد، از بهره‌برداری رسمی این نیروگاه تا آخر آبان یا آذر سال جاری خبر داد.

 به گزارش شبکه ایران، فریدون عباسی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی که ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، درباره آخرین وضعیت نیروگاه بوشهر گفت: نیروگاه بوشهر به مرحله پیش راه‌اندازی نزدیک‌تر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به مرحله پیش راه‌اندازی نیروگاه بوشهر گفت: در این مرحله آزمایش‌های اولیه در مورد رآکتور و توربین نهایی می‌شود و ما به توان 40 درصد توان ماکسیمم نیروگاه نزدیک می‌شویم که با این حالت بخار تولید شده به توربین تزریق و برق تولید می‌شود که ما برق را به شبکه وصل و سپس قطع می‌کنیم تا بازبینی صورت گیرد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مرحله پیش راه‌اندازی نیروگاه بوشهر اواخر ماه مبارک رمضان صورت می‌گیرد، اظهار داشت: اگر مسئولین روسی و همتای روسی بنده در زمان پیش راه‌اندازی حضور داشته باشند، این کار اواخر ماه مبارک رمضان یا 7-8 روز پس از آن صورت می‌گیرد.

 رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین یادآور شد: اگر مرحله پیش راه‌اندازی نیروگاه بوشهر به خوبی پیش رود، اواخر آبان یا آذر افتتاح رسمی نیروگاه بوشهر را خواهیم داشت.

 عباسی درباره امنیت نیروگاه بوشهر نیز تصریح کرد: امنیت بخش هسته‌ای نیروگاه بوشهر محقق شده و مشکلی نیست اما بیشتر بحث‌های امنیتی در بخش‌های غیرهسته‌ای همچون توربین است که انجام می‌گیرد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت رآکتور تهران نیز گفت: سوخت رآکتور تهران قابل استفاده است و ما از آن استفاده نمی‌کنیم، مگر از لحاظ رادیو دارو احساس نیاز کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۵-١٣٩٠, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها