سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زیباکلام: روحانی در مقابل جلیلی و قالیباف،حتی با دستان بسته پیروز می‌شود

صادق زیباکلام می گوید اگرچه اصلاح‌طلبان ایرادات و در برخی مواقع انتقاداتی به روحانی دارند، اما همچنان مانند سال 92 از ایشان حمایت می‌کنند و کاستی‌ها را سعی می‌کنند درک کنند و می‌دانند که بیشترین کاستی‌ها مرتبط با زمانی است که ایشان دولت را تحویل گرفتند.

19دی انلاین -

زیباکلام: روحانی در مقابل جلیلی و قالیباف،حتی با دستان بسته پیروز می‌شود

 

این استاد دانشگاه در خصوص آخرین وضعیت و فعالیت اصلاح‌طلبان برای انتخابات سال 96 گفت: برنامه خاصی را برای ریاست جمهوری شروع نکرده‌اند و در حال حاضر نامزد اصلی و اولیه اصلاح طلبان حسن روحانی است و اجماع برای دور دوم ریاست ایشان است.


وی ادامه داد: اگرچه اصلاح‌طلبان ایرادات و در برخی مواقع انتقاداتی به ایشان دارند، اما همچنان مانند سال 92 از روحانی حمایت می‌کنند و سعی می‌کنند کاستی‌ها را درک کنند و می‌دانند که بیشترین کاستی‌ها مرتبط با زمانی است که ایشان دولت را تحویل گرفتند.البته بخش دیگری از این کاستی‌ها بر می‌گردد به اینکه رئیس جمهور فاقد قدرت و اختیارات لازم برای پیاده کردن سیاست‌هایی که مردم به آن رای دادند، است.

زیباکلام با بیان اینکه بخشی از این مشکلات و کاستی‌ها به تحولات منطقه مرتبط است، خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن این سه عامل یعنی اختیارات محدود رئیس‌جمهور درایران، شرایطی که روحانی دولت را در 8 سال مدیریت اصولگرایان و مشکلاتی که در منطقه بوده و موضوع مسئله هسته‌ای که بر سر راه توافق بوده است با در نظر گرفتن این سه عامل، نمره ای که روحانی از اصلاح‌طلبان می‌گیرد نمره‌ی خوبی است.

 این فعال سیاسی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان همچنان از روحانی حمایت می‌کنند، تصریح کرد: البته مباحثی نیز مطرح است، اگر اصولگرایان برای رسیدن به  پیروزی به سمت قاسم سلیمانی و محمود احمدی‌نژاد بروند آیا همچنان اصلاح‌طلبان از روحانی به عنوان نامزد اصلی حمایت می‌کنند یا خیر.

زیباکلام یادآور شد: اگر اصولگرایان سردار سلیمانی یا احمدی نژاد را به میدان انتخابات بفرستند آن وقت انتخابات دو قطبی شدیدی پیدا خواهد کرد؛ و در آن زمان است که شاید اصلاح‌طلبان به فکر بازنگری بیافتند.
 
این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: در وضعیت فعلی اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و نامزد اصولگرایان افرادی به غیر از این دو نفر باشند، مانند ولایتی، توکلی، قالیباف،جلیلی یا حداد و باهنر باشند ، در آن صورت آقای روحانی با دستان بسته هم می‌تواند به راحتی اصولگرایان را شکست دهد.اما اگر اصولگرایان به سراغ دو گزینه سلیمانی و احمدی‌نژاد بروند شرایط مقداری برای اصلاح طلبان تفاوت پیدا خواهد کرد.

 

1717

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٣-١٣٩۵, ٢٣:۵۴

   

پر مبحث ترین ها