سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امید باید زنده بماند

حالا روحانی در آغاز نیمه راهی است که نیمی از آن را در شرایط دشوار پیموده است و شاید نیمی دشوارتر را در پیش داشته باشد

روز گذشته مراسم تحلیف رئیس جمهور با حضور بی سابقه مقامات کشورهای مختلف جهان برگزار شد و دولت دوم دکتر روحانی رسما آغاز به کار کرد.

دکتر روحانی در شرایطی دولت دوم خود را آغاز می‌کند که پشتوانه 24 میلیون رای دارد و این بار دیگر رئیس جمهور 50 و چند دهم درصدی نیست. همانطور که خود ایشان نیز در سخنرانی‌های انتخاباتی اعلام کرد،  برای پیش برد برخی امور نیازمند آرای بیش از 50درصد است.

روحانی دولت یازدهم را در شرایطی تحویل گرفت که کشور شرایط بحرانی را سپری می‌کرد. تورم لجام گسیخته، تحریم‌های بی رحمانه و شرایطی که اگر تدبیر رهبری و رئیس جمهور نبود کشور با تنش و درگیری نظامی فاصه چندانی نداشت. همین شرایط باعث شده بود امید به خصوص میان نسل جوان هر روز کمرنگ تر شود. در این برهه بود که روحانی به درستی با شعار تدبیر و امید مجموعه اجرایی کشور را تحویل گرفت و تا با تدبیر و اولویت بندی مشکلات، با حل مسئله هسته‌ای، مهار تورم، بازگشت ثبات و افزایش رشد اقتصادی، کم شدن دغدغه بیماری با طرح تحول سلامت تا حدودی امید را در کشور زنده کرد.

البته این بدان معنا نیست که مشکلات کشور به طور کامل رفع شده بلکه اقدامات صورت گرفته این نوید را می‌داد که ادامه دولت روحانی ما را به شرایط امیدبخش تر خواهد رساند. شاید به همین دلیل بود که علی رغم وعده‌های پولی و یارانه‌ای رقبا، بازهم مردم خواهان ادامه راهی شدند که 4 سال قبل انتخاب کرده‌ بودند.

حالا روحانی در آغاز نیمه راهی است که نیمی از آن را در شرایط دشوار پیموده است و شاید نیمی دشوارتر را در پیش داشته باشد. رئیس دولت دوازدهم به خوبی می‌داند که باید تیمی را همراه خود کند که علاوه بر اینکه با خواسته‌های 24 میلیون نفری که به او رای دادند یکصدا باشد، آماده چهار سال سخت برای نیل به اهداف دولت تدبیر و امید باشد. همانطور که وی در توئیتی بعد از مراسم تحلیف نوشت: مردم در ۲۹ اردیبهشت با زبان رأی گفتند چه می‌خواهند و چه نمی‌خواهند؛ دستگاه‌های اجرایی هم باید به رنگ آن نیازها و خواسته‌ها درآیند.

روحانی به خوبی می‌داند دیگر بیان موانع 4 سال گذشته در دولت دوازدهم برای مردم قابل قبول نیست. مردم می‌خواهند امیدشان زنده بماند. در غیر اینصورت تکرار سال 84 در سال 1400 خیلی دور از ذهن نخواهد بود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۵-١٣٩۶, ١٢:١٧

   

پر مبحث ترین ها