سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مديركل زندان‌هاي استان قم:

كارگاه اشتغال ويژه زندانيان احداث مي‌شود

دومين مصوبه سفر رهبري، اختصاص 3 ميليارد تومان براي ايجاد كارگاه اشتغال بوده كه در سال 90 و 91 به بهر‌ه‌برداري مي‌رسد.
 مديركل زندان‌هاي استان قم گفت: دومين مصوبه سفر رهبري، اختصاص 3 ميليارد تومان براي ايجاد كارگاه اشتغال بوده كه در سال 90 و 91 به بهر‌ه‌برداري مي‌رسد.

محمد قطبي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با اشاره به اينكه سه مصوبه در سفر مقام معظم رهبري براي زندان‌هاي استان لحاظ شده است، اظهار داشت: يك مصوبه در ارتباط با زندانيان بدهكار با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 700 ميليون تومان بوده كه تاكنون منجر به آزادي 198 نفر شده و هنوز هم ادامه دارد.
وي ادامه داد: 700 ميليون از اين مبلغ از سوي استانداري، يك ميليارد تومان از سوي دفتر مقام معظم رهبري و يك ميليارد تومان آن نيز توسط وزارت دادگستري تامين شد.
قطبي تصريح كرد: كل بدهي اين افراد 4 ميليارد و 600 ميليون تومان بود و حدود 2 ميليارد تومان از وجه در اختيار را پرداخت كرده و مابقي را هم تخفيف گرفتيم.
مديركل زندان‌هاي استان قم با بيان اينكه آزادي زندانيان از مصوبه سفر مقام معظم رهبري به 250 نفر خواهد رسيد، ابراز داشت: سفر مقام معظم رهبري سفر پربركت براي زندانياني است كه به دليل جرايم غيرعمد سال‌ها در زندان بودند.
وي عنوان داشت: دومين مصوبه سفر رهبري، اختصاص 3 ميليارد تومان براي ايجاد كارگاه اشتغال بوده كه در سال 90 و 91 به بهر‌ه‌برداري مي‌رسد.
به گفته قطبي، مطالعات مقدماتي فاز 1 و 2، ‌ايجاد كارگاه انجام شده و جانمايي آن صورت گرفته است، با ابلاغ اعتبار كار آغاز مي‌شود.
مديركل زندان‌هاي استان قم تصريح كرد: سومين مصوبه سفر مقام معظم رهبري اختصاص 2 ميليارد و 300 ميليون تومان براي احداث كانون اصلاح و تربيت پسران و دختران بوده است.
وي با اشاره به روند احداث كانون اصلاح و تربيت گفت: زمين آن خريداري شده و 15 درصد هم پيشرفت فيزيكي داشته است كه در سال 90 و 91 به بهره‌برداري مي‌رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩٠, ١۵:۴١

   

پر مبحث ترین ها