سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

موافقت وزارت کشور با ثبت‌نام همه کاندیداهای خبرگان در فرمانداری قم

پیرو درخواست استاندار قم از وزارت کشور مبنی بر ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور از طریق فرمانداری قم، وزارت کشور با این درخواست موافقت کرد.

پیرو درخواست استاندار قم از وزارت کشور مبنی بر ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور از طریق فرمانداری قم، وزارت کشور با این درخواست موافقت کرد.بنابراین موافقت، از شروع ساعت اداری شنبه 28 آذرماه 92، همه افرادی که می‌خواهند به عنوان کاندیدا در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان‌های مختلف کشور ثبت نام کنند، نیازی به سفر به آن حوزه‌های انتخابیه نخواهند داشت و می‌توانند به فرمانداری قم مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

تا پیش از این و طبق قانون انتخابات، داوطلبان کاندیداتوری در مجلس خبرگان رهبری در هر حوزه انتخابیه، صرفا باید ثبت نام خود را در‌‌‌‌ همان حوزه انتخابیه انجام می‌دادند، اما از این پس، همه افرادی که می‌خواهند به عنوان کاندیدای مجلس خبرگان رهبری از حوزه‌های انتخابیه مختلف کشور، باید ثبت نام کنند، می‌توانند به فرمانداری قم مراجعه کنند. 

به نظر می‌رسد این اقدام استاندار قم و موافقت وزارت کشور، به این دلیل صورت گرفته باشد که مرکز حوزه‌های علمیه در قم بوده و اکثریت علما و روحانیون در این شهر حضور دارند.

 

 

منبع: فارس

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٩-١٣٩۴, ١١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها