سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انقلاب اسلامی ریشه در حماسه حسینی دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدا برای کشور عزت و سربلندی کسب کردند گفت: انقلاب اسلامی ریشه در حماسه حسینی دارد.
لاریجانی:
انقلاب اسلامی ریشه در حماسه حسینی دارد
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدا برای کشور عزت و سربلندی کسب کردند گفت: انقلاب اسلامی ریشه در حماسه حسینی دارد.

دکتر علی لاریجانی عصر چهارشنبه که در مراسم عزداری تاسوعای حسینی(ع) در امامزاده فاضل ابن موسی الکاظم‌(ع) روستای بیدهند قم شرکت کرده بود، در سخنانی گفت: انقلاب اسلامی از دل همین عزاداری‌ها شکل گرفت و امروز ایران اسلامی درخشندگی دارد که عامل آن هم حفظ این شور و نوای حسینی است.

وی اضافه کرد: توجه به ریشه‌های قیام امام حسین‌(ع) می‌تواند باعث بیداری مسلمانان جهان شود.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ریشه در حماسه حسینی دارد، خاطر‌نشان کرد: امام خمینی‌(ره) همواره تأکید می‌کردند که باید مراسم‌های عزاداری‌ سیدالشهداء(ع) همچنان ادامه داشته باشند‌.

لاریجانی ادامه داد: اگر در طول سالهای دفاع مقدس شهدای فراوانی تقدیم اسلام و انقلاب شد‌، به دلیل آن بود که انسان‌هایی در همین مجالس عزاداری‌، فکرشان بارور شد و توانستند رشد کنند و به این جایگاه برسند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهدا‌ در مقطعی که دشمنان به کشور حمله‌ور شدند احساس مسئولیت کردند و در جبهه‌ها حضور و مقابل دشمنان ایستادند و همین امر موجب غزت و سربلندی ایران اسلامی شد.

ملت ایران ملتی عاشورایی و حسینی هستند

دکتر لاریجانی در ادامه سفر خود به بخش کهک قم، به روستای ابرجس رفت و با شرکت در مراسم یادواره 54 شهید این روستا در سخنانی گفت: کشورهایی که حرف‌های نامربوطی را نسبت به ایران عنوان می‌کنند باید به روستاهای ایران سر بزنند و ببنند که مردم چگونه در برابر آرمان‌های اسلام و انقلاب ایستادگی می‌کنند‌.

وی افزود: تقدیم 54 شهید از یک روستا در راه اسلام و انقلاب چیز کمی نیست و نشان دهنده این است که ملت ما ملت عاشورایی و حسینی است.

لاریجانی اضافه کرد: اینکه گفته شده است که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا‌، ملت مسلمان ایران به صورت کامل این شعار را درک کرده است و آن را در زندگی فردی و اجتماعی خود به کار بسته است.

نماینده مردم قم در مجلس خاطرنشان کرد: شهدا با بصیرت و بینشی که داشتند جان خود را با خدا معامله کردند و همین امر باعث سرافرازی آنها شد‌.

هدف دشنان از حادثه چابهار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بار دیگر دشمنان حادثه‌ای تروریستی را در چابهار تدارک دیدند، افزود: هدف دشمنان با این گونه اقدامات تروریستی اختلاف افکنی میان شیعه و سنی است که در روز تاسوعای حسنی دست به چنین کار وقیحی می زنند.

لاریجانی با بیان اینکه اینگونه حرکات با حمایت سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل صورت می‌گیرد افزود: آنها بدانند که چنین رفتار مذبوحانه و ددمنشانه‌ای از جانب ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به ترور دانشمندان هسته‌ای کشور اشاره کرد و گفت: این ترور‌ها نیز برای آن است تا فناوری هسته‌ای را از کشور بگیرند و این در حالی است که امروز ایران اسلامی این فناوری را در اختیار دارد و آنها می‌خواهند با اینگونه اقدامات به فعالیت‌های علمی کشور ضربه بزنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٨٩, ١٩:٠٢

   

پر مبحث ترین ها