سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با سالروز فتح خرمشهر/

گلزار شهدای سوم خرداد قم افتتاح و گلباران شد

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:٠١    نسخه چاپی    
گلزار شهدای سوم خرداد قم همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور استاندار افتتاح و مزار ۶۰ شهید سوم خرداد گلباران شد.
در این مراسم که همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، ضمن قرائت قرآن کریم و نواختن سرود جمهوری اسلامی میهمانان با حضور بر سر مزار شهدا ضمن قرائت فاتحه و تقدیم شاخه‌های گل با آرمانهای شهدا تجدید پیمان نموده و یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهدای عملیات بیت المقدس را گرامی داشتند.

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در این مراسم گفت: حماسه و فداکاری رزمندگان اسلام در عملیات غرور آفرین بیت المقدس مایه عزت و افتخار جمهوری اسلامی در برابر جهانیان گردید.

محمد کاظم پورامینی افزود: استان قم در عملیات آزادسازی خرمشهر ۲۰۰ شهید را تقدیم نموده که از این تعداد ۶۰ شهید در قم تشییع و در این مکان مقدس در جوار مزار شریف عالم جلیل القدر ابن قولویه بخاک سپرده شدند، و این مکان زیارتگاه عاشقان و عارفان گردید.

وی اضافه کرد: شهدای بیت المقدس صفحاتی زرین از تاریخ دفاع مقدس را با گذشت و ایثار خویش و با اهدای خونهای پاکشان رقم زدند که وصف ناپذیر است و مایه عزت و برتری نظام جمهوری اسلامی بر دشمنان شده است.

وی دامه داد: توفیق آن یافتیم که به برکت سالروز آزادسازی خرمشهر کار ساماندهی گلزار شهدای سوم خرداد را به اتمام رسانیم و مکانی در خورشان را ایجاد نماییم تا بیشترین بهره برداری فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از این فضا صورت گیرد.

پورامینی افزود: فرصتی که در ۲۹ سال گذشته بدست نداد با همت دولت نهم و با اختصاص اعتبار مناسب در فضایی به وسعت یکهزار و ۲۰۰متر مربع در طول سه سال ساماندهی گلزار سوم خرداد انجام شد و فضای فرهنگی در سه طبقه به آن اضافه شد تا ضمن برگزاری مراسم‌های مختلف آثار شهدا در این مکان مقدس به نمایش گذاشته شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم با ایجاد این بستر مناسب بتوانیم هرچه بیشتر در مسیر رسالت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم و این فرهنگ را به نسلهای آینده منتقل سازیم.

وی در پایان از همه دست اندرکاران و مسئولانی که در تامین اعتبار و ساخت این پروژه بنیاد شهید و امور ایثارگران را همراهی نمودند قدردانی نمود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩٠, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها