سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تابستان امسال/

سه ایستگاه منوریل قم به صورت کامل آماده خواهد شد

از میان ۴۰۰ عدد پایه در مسیر منوریل تعداد ۱۷۲ پایه اجرایی شده و عملیات تسطیح و زیرسازی دپو که محل توقفگاه و تعمیر قطار‌ها و بخش مهمی از پروژه می‌باشد در حال انجام است.
 مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به اینکه پروژه منوریل با حداکثر توان و قدرت در حال اجرا است، بیان داشت: امید است سه ایستگاه منوریل در تابستان امسال به صورت کامل آماده شود.

 اردشیر احمدی با اشاره به پیشرفت عملیات اجرایی پروژه منوریل قم اظهار داشت: پروژه منوریل در حال حاضر با حضور بیش از ۵۰۰ نفر کار‌شناس و عوامل اجرایی در حال اجرا بوده و مطالعات فاز دوم آن از مصلی تا شهرک پردیسان به زودی پایان می‌یابد.
وی از مطالعه فاز سوم پروژه منوریل از شهرک پردیسان تا ایستگاه انشعاب برای اتصال به خط آهن سراسری ایران در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این پروژه بر اساس نمودار پیشرفت تا کنون ۳۶ درصد پیشرفت کار داشته و احداث پنج ایستگاه آن شروع شده که سه ایستگاه از آنان نیز در مرحله احداث سقف اول می‌باشد.

تا کنون ۱۷۲ پایه از مجموع ۴۰۰ پایه در مسیر منوریل اجرایی شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: از میان ۴۰۰ عدد پایه در مسیر منوریل تعداد ۱۷۲ پایه اجرایی شده و عملیات تسطیح و زیرسازی دپو که محل توقفگاه و تعمیر قطار‌ها و بخش مهمی از پروژه می‌باشد در حال انجام است.

تابستان امسال؛ ۳ ایستگاه منوریل به صورت کامل آماده خواهد شد.

وی با بیان اینکه بودجه لازم برای گشایش اعتبار اسنادی جهت تأمین ناوگان تخصیص یافته و مراحل آن از فروردین ماه سال جاری آغاز شده است تصریح کرد: همه این موارد حاکی از پیشرفت مطلوب پروژه داشته و امید است سه ایستگاه منوریل در تابستان امسال به صورت کامل آماده شود.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم در بخش دیگری از سخنان خود مطالعات اولیه پروژه منوریل را مورد توجه قرار داد و گفت: این پروژه دارای مطالعات ترافیکی، اجرایی و هیدرولوژی برای عبور از بستر رودخانه بوده که به همراه این مطالعات مصوبات قانونی آن نیز اخذ شده است.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه و پرداخت به پیمانکاران و مشاوران مرتبط تا کنون بر اساس این مصوبات صورت گرفته است، اظهار داشت: در بخش تجهیز کارگاه علاوه بر کارگاه اول برای ساخت بتن، کارگاه دوم نیز برای ساخت تیرهای پیش ساخته در زمینی به مساحت ۳۳ هزار مترمربع در حال تجهیز می‌باشد.

پروژه منوریل با حداکثر توان و قدرت در حال اجرا است.

احمدی تأکید کرد: با توجه به مراتب فوق، پروژه منوریل با حداکثر توان و قدرت در حال اجرا بوده و در مقابل حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) نیز بر اساس مصوبه شورای قطار شهری به صورت زیرزمینی اجرا خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩٠, ٠٣:١٨

   

پر مبحث ترین ها