سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در سال ۸۹ ؛

۱۵ گلزار شهدای استان قم ساماندهی شد

گلزارهای شهدا به عنوان یک بنای تاریخی و مذهبی همواره مورد توجه بنیاد شهید و امور ایثارگران و بحث ساماندهی آن‌ها در دستور کار بوده است.

 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم ساماندهی گلزارهای شهدا را یکی از اولویت‌های بنیاد شهید برشمرد و گفت: در سال گذشته، ۱۵ گلزار شهدا در استان ساماندهی شد.

محمد کاظم‌پور امینی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم به اولویت ساماندهی گلزارهای شهدای استان اشاره کرد و گفت: گلزارهای شهدا به عنوان یک بنای تاریخی و مذهبی همواره مورد توجه بنیاد شهید و امور ایثارگران و بحث ساماندهی آن‌ها در دستور کار بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۰ گلزار شهدا از تک مزاری تا چند مزاری در استان قم وجود دارد، اظهار داشت: در مجموع استان قم ۳ هزار و ۶۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

ساماندهی ۳۴ گلزار شهدا منتظر تخصیص اعتبار دور سوم سفرهای هیئت دولت به قم

پور امینی تعداد گلزارهای ساماندهی و تکمیل شده در سال ۸۹ را ۱۵ گلزار عنوان کرد و افزود: ۲۱ گلزار شهدا در دست احداث و ۳۴ گلزار منتظر اعتبار دور سوم سفرهای هیئت دولت به استان می‌باشد که انشاء الله بتوانیم طی یک برنامه کوتاه مدت آن‌ها را نیز به ساماندهی برسانیم.

وی گلزارهای شهری شیخان، شاه سید علی، چهل اختران، بقیع، سوم خرداد، امامزاده و گلزارهای روستایی موجان، وشاره، سرخه ده، طایقان، ابرجس، بیدهند، ویریچ، نویس و... از جمله گلزارهای ساماندهی شده و یا در حال ساماندهی برشمرد و بیان داشت: انشاء الله گلزار سوم خرداد در سالروز فتح خرمشهر به بهره برداری خواهد رسید.

تا کنون ۸۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی گلزار سوم خرداد هزینه شده است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در خصوص اعتبار هزینه شده برای ساماندهی گلزار شهدای سوم خرداد، گفت: تا کنون ۸۰۰ میلیون تومان برای ساماندهی این گلزار هزینه شده است و در حدود ۴۰۰ میلیون تومان دیگر نیز مورد نیاز می‌باشد.
گلزار علی بن جعفر (ع) در مساحتی ۴ هکتاری ساماندهی می‌شود

وی همچنین به ساماندهی گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: در طرح ساماندهی این گلزار، این مکان در مساحتی بالغ بر ۴ هکتار به یکی از قطب‌های زیارتی و فرهنگی استان تبدیل خواهد شد که هم اکنون کار مطالعات اولیه آن در فاز اول انجام و فاز دوم آن نیز در حال طراحی می‌باشد که با اعتبارات تخصیص یافته در دور سوم سفرهای ریاست جمهوری، بحث ساماندهی آن آغاز خواهد شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٠, ٠٣:۴٧

   

پر مبحث ترین ها