سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان قم خبر داد:

ذخیره سازی یک هزار و 300 تن مرغ برای شب عید در قم

بروز شده : ۴-١٢-١٣٨٩, ١٨:١٧    نسخه چاپی    
با توجه به اینکه در سال جاری 2 میلیون و 600 جوجه ریزی در دی‌ماه در استان انجام شده و مرغ آن در اسفند‌ماه به عمل می‌آید، بنابراین مشکلی برای بازار مرغ در استان وجود نخواهد داشت.
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان قم از ذخیره سازی یک هزار و 300 تن مرغ برای ایام پایانی سال دراین استان خبر داد.

 مسعود فرجی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم، با بیان اینکه ذخیره سازی مرغ ویژه ایام نوروز از آبان ماه سال جاری آغاز شده است گفت: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و همچنین تصمیم گیری‌های انجام شده یک هزار و 300 تن مرغ ویژه ایام پایانی سال در قم ذخیره سازی شده است.

وی درباره زمان توزیع مرغ‌های ذخیره‌سازی شده بیان داشت: توزیع از اوایل اسفند‌ماه آغاز و تا یک ماه پس از سال جدید ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پشتیبانی امور دام و پشتیبانی استان قم افزود: با توجه به اینکه در سال جاری 2 میلیون و 600 جوجه ریزی در دی‌ماه در استان انجام شده و مرغ آن در اسفند‌ماه به عمل می‌آید، بنابراین مشکلی برای بازار مرغ در استان وجود نخواهد داشت.

وی درباره توزیع گوشت قرمز نیز بیان کرد: دراین زمینه نیز در کشور ذخیره سازی خوبی صورت گرفته است و به موازات توزیع مرغ، گوشت قرمز نیز توزیع می‌شود.

فرجی در ادامه از توزیع 5 هزار تن نهاده ذرت و کنجاله سویا در بین تولید کنندگان دام و طیور استان خبرداد و گفت: توزیع این نهاده از هفته آخر بهمن ماه آغاز شده است و تا 15 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٨٩, ١٨:١٧

   

پر مبحث ترین ها