سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توسط شهرداری قم انجام می‌شود؛

تقدیم 10 هزار شاخه گل به گلزارهای شهدای قم

همزمان با دهه فجر انقلاب 10هزار شاخه گل توسط شهرداری قم تهیه و به همراه گلاب در بین مردم شهید پرور و خانواده های شهدا و شرکت کنندگان در مراسم عطرافشانی مزار شهدا در قم توزیع می‌شود.
همزمان با سی و چهارمین فجر انقلاب اسلامی 10 هزار شاخه گل توسط شهرداری قم تقدیم قبور مطهر شهدا می‌شود.

همزمان با دهه فجر انقلاب 10هزار شاخه گل توسط شهرداری قم تهیه و به همراه گلاب در بین مردم شهید پرور و خانواده های شهدا و شرکت کنندگان در مراسم عطرافشانی مزار شهدا در قم توزیع می‌شود.

شرکت کنندگان در این مراسم، ضمن گلباران و عطر افشانی مزار شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس با آرمانهای رفیع شهدا تجدید میثاق می بندند.

این مراسم در 70 گلزار شهید در شهر و روستای قم برگزار می‌شود و خانواده‌های معظم شهدا، مسئولان، خادمان به خانواده‌های شهدا، نیروهای نظامی و انتظامی، دانش آموزان و دیگر اقشار مردمی حضور یافته و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی را گرامی می‌دارند.

در جریان انقلاب اسلامی بیش از 50 نفر از مردم شهید پرور قم در خیابان‌های این شهر و یا در زندان‌های رژیم طاغوت زیر شکنجه و در اعتراض به ظلم و ستم رژیم، مظلومانه به شهادت رسیدند.

مراسم میهمانی لاله‌ها ساعت 16 پنج‌شنبه 19 بهمن‌ماه در گلزارهای شهری و ساعت 15 در گلزارهای روستایی برگزار می‌شود که این مراسم به صورت محوری در گلزار علی بن جعفر(ع) با حرکت کاروان گل از مسجد باب الجنه و در گلزار امامزاده ابراهیم(ع) با حرکت کاروان گل از میدان معصومیه(س) برگزار می‌شود.

کمیته ایثارگران دهه مبارک فجر با 15عنوان برنامه‌های مختلف را دنبال می‌کند که محوری ترین این برنامه برنامه میهمانی لاله‌ها است. از دیگر برنامه‌های این ایام، نواختن زنگ ایثار، تبلیغات محیطی، دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، ساخت جشنواره ساعت آفتابی است.

اعضای کمیته ایثارگران دهه فجر شامل استانداری، فرمانداری، شهرداری، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی ، اوقاف و امور خیریه، سپاه علی بن ابیطالب(ع)، نیروی انتظامی، آمادگاه منظریه، بنیاد حفظ آثار ونشر ارزشهای دفاع مقدس، صدا و سیما و با دبیری بنیادشهید وامور ایثارگران است.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١١-١٣٩١, ٠۶:٢٧

   

پر مبحث ترین ها