سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم خبر داد:

راه اندازی سایت پایش آنلاین حیات وحش در پلنگ دره قم

با ایجاد سایت پایش آنلاین پس از گذشت مدتی حیات وحش به آن عادت کرده و محیط بانان جدای از پایش آنلاین می توانند حیات وحش را نیز رصد کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از راه اندازی سایت پایش آنلاین حیات وحش در منطقه پلنگ دره خبر داد.

محمود علی رکنی در گفتگو با 19 دی، با اشاره به اینکه سایت پایش آنلاین حیات وحش در منطقه حفاظت شده پلنگ دره راه اندازی می شود بیان کرد: از شهریور ماه به بعد بودجه برای اجرای این طرح ها داده می شود.

وی گفت: در منطقه پلنگ دره، 2 طرح به زودی راه اندازی می شود که یکی رصد آنلاین مناطق تحت مدیریت و دیگری توسعه و گسترش پاسگاه های محیط بانی در مناطق مختلف است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم افزود: سعی بر این است که تنوع زیست محیطی در مناطق تحت مدیریت افزایش یابد وایستگاه های تخریب شده نیز احیا شود.

وی گفت: سایت پایش آنلاین حیات وحش به این شکل است که در آن دوربینی در برخی از مناطق پلنگ دره و به خصوص در کنار آبشخورا نصب می شود تا بتوان بدین وسیله علاوه بر مشاهده حیات وحش، شرایط منطقه نیز رصد شود.

رکنی بیان کرد: با ایجاد سایت پایش آنلاین پس از گذشت مدتی حیات وحش به آن عادت کرده و محیط بانان جدای از پایش آنلاین می توانند حیات وحش را نیز رصد کنند.

وی گفت: هم محیط بانان می توانند در آن مکان به رصد بپردازند و هم دوربین ها می توانند آن منطقه را رصد کنند و هم می توان رفتار حیات وحش در آن منطقه را رصد کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم بیان کرد: در منطقه پلنگ دره بنا داریم این اقدام را انجام دهیم اما آن را گسترش داده و در مناطق مختلف استان نیز در آینده نصب خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩١, ١١:۵١

   

پر مبحث ترین ها